Lapsed kuritarvitavad veebist ostmiseks vanemate krediitkaarte

30 protsenti vanematest teatas, et nende lapsed olid krediit- või deebetkaarti kasutanud ilma nende nõusolekuta ja ligi kolmandik (33%) kasutajatest, kes selle kasutamiseks lubasid, leidis, et nende lapsed kulutasid liiga palju raha.

Juhul, kui vanemad on otsustanud anda juurdepääsu oma kontodele veebimüügisaitidel, kasutasid enam kui pooled alaealised andmeid ilma nende loata ostude sooritamiseks.

Andmed pärinevad Symanteci täna avaldatud uuringust Norton Online Family Report. Arvutiturvafirma sõnul on ka „kĂĽberpeitmise“ juhtumid ĂĽha kasvamas – lapsed provotseerivad oma õpetajaid ja jäädvustavad kurbaid reaktsioone videotele, kasutades mobiiltelefone.

Ettevõtte teatel on igal viiendal õpetajal mõni kolleeg või keegi, kes on olnud olukorra ohver, kus „õpilased alustavad õpetaja ärritamise ja provotseerimisega seni, kuni need panevad teda kurvalt reageerima, salvestades juhtunu oma mobiiltelefoni ja postitades selle seejärel veebi”.

Nähtus, mis on klassifitseeritud kui “ĂĽks šokeerivamaid näiteid sotsiaalvõrgustike väärkäitumise kohta”, põhjustab probleeme koolidele ja õpetajatele. Ja see võib aidata selgitada, et 67% õpetajatest pidas teda riskiks sotsiaalvõrgustikes õpilaste sõbrakutseid vastu võtta.

80 protsenti õpetajatest – ja 70% vanematest – usub, et veebiturvalisuse tagamiseks peaks koolides olema rohkem haridust. Pidage meeles, et peaaegu 62% kogu maailmas kĂĽsitletud 8–17-aastastest noortest ĂĽtlesid, et neil on Interneti kasutamisel negatiivseid kogemusi. 39% juhtudest oli see „tõsine negatiivne kogemus, näiteks võõrast inimesest sobimatu pildi saamine, kĂĽberkiusamise või -kuriteo ohvriks langemine“, täpsustatakse aruandes.

24 riigis 19 636 küsitlusele tuginedes tehtud analüüs näitas, et vanemad lõid kasutamise reeglid, mis aitasid noorimatel paremat võrgukogemust saada. Seitsekümmend seitse protsenti küsitletud vanematest olid kehtestanud oma laste Interneti-kasutamise reeglid, kusjuures võrgus mässu ohvrite osakaal selles grupis vähenes.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi