Leidke 3 viisi Ubuntu tarkvarauuenduste vältimiseks

Süsteemide ja rakenduste ajakohasena hoidmine on üks põhilisi soovitusi kõigile kasutajatele. Selle põhjuseks on asjaolu, et tarkvara ajakohasena hoidmine muudab kasutajad vigade, vastuolude ja isegi turvarikkumiste suhtes potentsiaalselt haavatavamaks.

Võite kĂĽsida endalt: “miks kirjutada artikleid, mis õpetavad pakke ajakohasena hoidma, kui selline suhtumine võib kasutajaid nii palju ohustada?”

Miks hoida oma sĂĽsteemis aegunud tarkvara?

Tegelikult on mitu põhjust, mille tõttu on hea mõte ühe, kahe või mitme konkreetse rakenduse süsteemist eemal hoida. Kuigi värskendused toovad enamasti parema jõudluse, parema ühilduvuse ja tarkvara turvalisuse, võib mõnel juhul tuua ka uus versioon vigu kõige mitmekesisematest omadustest.

Ehkki vähem levinud, võib juhtuda ka see, et tarkvara uuem versioon lõpetab teatud failivormingute toetamise. Muidugi on sellistel juhtudel soovitatav suhtumine alternatiivse ja värskendatud tarkvara juurde, mis pakub vajalikku tuge. Kui see pole aga võimalik või teostatav, võib olukorra ajutiseks lahendamiseks olla parim võimalus hoida see rakendus külmutatuna versioonis, mis toetab endiselt vormingut, millega peate töötama.

Lõppude lõpuks võib nendel ja muudel põhjustel tarkvara teatud versioonis “kinni” hoidmine olla hea viis “pulga purustamiseks”, kui täpsemat lahendust pole saadaval.

Näitan teile kolme erinevat protseduuri kogu süsteemi värskendamiseks, välja arvatud üks või mitu valitud paketti.

Kuidas ma saan teada paketi / programmi nime?

Allpool näidatud meetodi kasutamiseks on oluline teada, mis on paketi nimi, mille soovime külmutada, ja süsteemihoidlas olev versioon.

Selle tegemine on väga lihtne. SĂĽsteemi installitud programmi nime leidmiseks kasutage allolevat käsku, asendades “PROGRAM” otsitava tarkvara nimega.

 dpkg -l | grep PROGRAMA

Kuvatakse loend, mis sarnaneb alloleval pildil näidatuga:

ubuntu-install-tarkvara-otsing

Või võite otsida ka tarkvaranimesid, mis pole teie süsteemi installitud. Selleks kasutage järgmist käsku.

apt search PROGRAMA

Nagu allolevalt pildilt näha, kuvatakse teie otsingule vastava tarkvara loend, kus saate tuvastada vajaliku paketi nime.

tarkvara-otsing-ubuntu-hoidlas

1 – Kuidas Ubuntu tarkvaraversiooni graafilise liidese kaudu “kĂĽlmutada”

Selle toimingu teostamiseks graafilise liidese kaudu kasutame SĂĽnaptiline. A paketihaldur graafilise liidese kaudu, millest räägime mitmes artiklis siin blogis ja ka YouTube’i Diolinuxi kanalil.

Kui kuulete selle tarkvara kohta esimest korda, on allpool olev video suurepärane võimalus Synapticuga tutvumiseks ja selle artikli paremaks kasutamiseks.

Kuigi Synaptic on suurepärane tarkvara, jõustub paketivärskenduste blokeerimine selle kaudu ainult siis, kui kasutate Updater-programmi. Ubuntu, Ubuntu tarkvara või Synaptic ise oma sĂĽsteemi värskendamiseks. Kui sĂĽsteemi värskendatakse läbi Käsuliin “apt upgrade” abil värskendatakse kogu tarkvara, ka see, mille olete Synapticus “blokeerinud”.

Seda meetodit soovitatakse kasutada ainult Ubuntu kasutajatele (ja mitte derivaatidele), kes eelistavad süsteemi värskendamiseks kasutada graafilist liidest.

Läheme protseduuri juurde

Synapticu installimiseks käivitage oma terminalis järgmine käsk:

sudo apt install synaptic

Kui Synaptic on avatud, leidke otsinguriba abil tarkvara, mille soovite kĂĽlmutada, valige see selles piirkonnas ĂĽleval vasakul klõpsake menĂĽĂĽl “Pakett“Siis”Versioon on lukus

otsige tarkvara-sĂĽnaptiline-liides-graafiline-ubuntu
takista tarkvara värskendamist-1

Muudatuste tagasivõtmiseks tĂĽhjendage märkeruut “Kontrollige versioone”, mille olete varem kontrollinud.

takista tarkvara värskendamist-2

Kui klõpsate nupul “Olek” ja seejärel Synapticu vasakul jaotises “Embed”, kuvatakse kõik olekus “Ă„rge värskendage” olevad paketid.

2- Kuidas säilitada Ubuntu vananenud tarkvara käsurea kaudu

Terminali kaudu saab käsku “apt-mark” tähistada paketid, mida ei uuendata. Ehkki mitte graafilise liidese kaudu, on see väga lihtne ja palju tõhusam meetod kui Synapticul, sest “apt-mark” avaldab mõju kõikidele sĂĽsteemi värskendamise vormidele. Kas graafilise liidese või käsurea kaudu (apt upgrade).

„Apt-mark” kasutamiseks käivitage oma terminalis lihtsalt järgmine käsk, asendades “PACKAGE” selle paketi nimega, mille soovite ajakohasena hoida.

sudo apt-mark hold PACKAGE

Näiteks Firefoxi värskendamise vältimiseks oleks käsk järgmine:

sudo apt-mark hold firefox

Järgmine käsk näitab, milline tarkvara on märgitud värskendamata.

apt-mark showhold

Rakenduse värskenduste normaliseerimiseks süsteemis kasutage allolevat käsku, asendades “PACKAGE” soovitud tarkvara nimega.

sudo apt-mark unhold PACKAGE

3 – vaheldumisi terminali kaudu: kasutage “dpkg”

Vanemates versioonides kui Ubuntu, nagu 18.04 LTS ja varasemad versioonid, samuti Debianis, on võimalik, et apt-mark ei oma soovitud efekti. Kui see juhtub, võime sama tulemuse saavutamiseks siiski kasutada dpkg-d.

Tarkvara värskendamise vältimiseks “dpkg” abil käivitage allolev käsk, asendades “PACKAGE” soovitud paketi nimega:

echo "PACKAGE hold" | sudo dpkg --set-selections

Konkreetse paketi deblokeerimiseks kasutage järgmist käsku:

echo "PACKAGE install" | sudo dpkg --set-selections

Kui soovite kontrollida, milliseid pakette pole värskendamiseks konfigureeritud, kasutage järgmist:

dpkg --get-selections | grep hold

Selle artikli eesmärk on anda teile teada, et teil on see funktsioon. Kasutage seda siiski ettevaatlikult! Nagu me oleme öelnud, võib vananenud pakettide hoidmine tuua teie süsteemile vigu ja vastuolusid, seetõttu on soovitatav seda teha ainult äärmise vajaduse korral.

Palju õnne! Nüüdsest saate teada, mida teha, kui peate süsteemi värskendamise ajal säilitama teatud tarkvaraversiooni.

See näpunäide aitas teid tõesti? Või kas teate mõnda muud meetodit sama tulemuse saavutamiseks? Andke meile sellest teada allpool toodud kommentaarides ja jagame teadmisi! ?

Loe ka: Kuidas vältida tarkvara värskendamist Fedoras

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Liituge foorumis meie kogukonnaga Diolinux Plus!

See on kõik, kõik! ?