Leidke Ubuntust mõned väga kasulikud kiirklahvid

Sama praktiline kui hiire kasutamine, on klaviatuuri otseteede kasutamisel teatud ülesanded palju praktilisemad ja kiiremad. Täna uurime mõnda paljudest Ubuntu saadaval olevatest kiirklahvidest, mis võivad meie ülesannet lihtsustada ja suurendada tootlikkust.

See artikkel keskendub Ubuntule, kuid kõigil suurematel distrodel ja liidestel on sarnased funktsioonid. Otseteed on teistes jaotustes sageli erinevad, samuti nende konfigureerimise viisid. Neid funktsioone on aga lihtne konfigureerida ja need on tavaliselt saadaval süsteemi seadetes.

• Avage terminal:

Terminal on tööriist, mida kõik ei kasuta, ja paljudel pole seda tegelikult vaja kasutada. Kuid see on kahtlemata hõlbustaja ja aja kokkuhoid. Ja aja kokkuhoiuks on parem avada need lihtsate klahvikombinatsioonidega.

Control + Alt + T

• Minimeeri kõik aknad:

See on funktsioon, mida kasutan alati kõigis distros ja liideses. Kuid mitte klaviatuuri otseteede kaudu, vaid klõpsates traditsioonilisel ikoonil „Näita töölauda”, mis on saadaval enamikus graafilistes liidestes. Ubuntul on see funktsioon ka Unity kasutamisel, kuid GNOME Shellis puudub see ikoon ja seda ei saa vaikimisi aktiveerida. Seal tuleb otsetee:

Super + D

Märge.: “Super” võti on sama, mis tavaliselt Windowsi logol. Seda nimetatakse ka “Windowsi võtmeks”.

• Seansi lõpp:

See pole üheski graafilises liideses mitmeastmeline ülesanne, kuid produktiivsuse mõttes loeb iga sekund. See on Windowsi väga levinud kiirklahv, mis aitab muu hulgas ka seanssi lõpetada.

Control + Alt + Kustuta

• Printige kindel ekraanipiirkond:

Allpool klahvikombinatsiooni vajutades muutub hiirekursor ristikujuliseks. Siinkohal peate ekraanil valima ainult selle ala, mille soovite printida, ja pilt luuakse koheselt teie kausta “Pildid”.

Shift + Prindi ekraan

• Akna asukoha juhtimine ekraanil:

Super + ⇒“- määrab praeguse akna skaala ja asukoha ekraani paremal pool.

Super + ⇐”- praegune akna skaala ja asukoht ekraani vasakul küljel.

Super + ⇓”- tagastab suuruse, mis praegusel aknal oli enne selle maksimeerimist.

Super + ⇑“- Maksimeerib praeguse akna.

Super + H”- minimeerib praeguse akna.

• Avage käsule sisendviip:

See otsetee avab Windowsi käsku Run sarnase viiba, mis võib olla kasulik lihtsate ja kiirete ülesannete jaoks, näiteks reageerimata rakenduse “tapmine” või uue avamine. Hea näide on see, et kui teie Firefox on kinni ja ei reageeri, võite rakenduse lõpetamiseks lihtsalt otsetee vajutada, sisestada “killall firefox” ja vajutada “Enter”. Kombinatsiooni saate kasutada ka siis, kui GNOME Shell jookseb kokku. Sellisel juhul tippige dialoogiboksi r.

Alt + F2

• Salvestage ekraanid ilma kolmanda osapoole programmideta:

Õigesti! GNOME Shellil ja ka kaneelil on algupäraselt funktsioon, mis võimaldab ekraani salvestada kuni 30 sekundit, ilma et peaksite täiendavaid rakendusi installima. Väga kasulik funktsioon foorumite vastustena postitamiseks mõeldud kiirete õpetuste loomiseks või sõpradele konkreetse ülesande täitmise õpetamiseks.

Tõstuklahv-Control-Alt-R

• Avage külgribal kinnitatud rakendus:

Esimesed kümme rakendust, loendades ülalt alla, mille olete oma Ubuntu küljeribale kinnitanud, olenemata, saab need kohe avada lihtsa klaviatuuri otsetee abil. Isegi kui esimene rakendus on number üks (1) ja kümnes on arv null (0). Kasutage järgmist käsku:

Super +1“(Asenda”1“Soovitud rakenduse numbriga.)

• Tööpindade vahetamine:

Ma ei kasutanud kunagi ühegi süsteemi mitme töölaua funktsionaalsust. Kuid paljud inimesed kasutavad seda funktsiooni ja allpool olevad otseteed võivad olla palju praktilisem viis nende tööruumide vahel vahetamiseks.

Super + PageUp

Super + PageDown

Järgmine video õpetab teid uute otseteede loomiseks ja näitab, kuidas kõiki selles artiklis mainitud otseteid täidetakse.

Kas kasutate muid klassikalisi kiirklahve peale klassikaliste “Ctrl + C”, “Ctrl + V”, “Ctrl + Z” jne? Kas teate juba ülalnimetatut? Või nagu mina, kas õppisite sellest artiklist palju uut? ?

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Ole osa meie kogukonnast aadressil Diolinux Plus!

Kõik on tänaseks isiklik! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.