Lennujaama droonijuhtum tõstis pilootide teadlikkust

Eelmisel nädalal registreeriti Portugali peamises lennujaamas kaks tõsist drooniga juhtumit. Portos põhjustas seadme olemasolu õhuruumis lennujaama infrastruktuuri seiskamise umbes 40 minutiks. Ja Lissabonis nähti lennujaama lähedal ja õhku tõusmas kaht drooni, millest üks kukkus asfaldile. Lisaks neile kahele näitele oli veel 16 juhtumit seotud mehitamata õhuseadmetega, mille riiklik tsiviillennundusamet registreeris selle aasta esimesel poolaastal.

See olukord on pilootidele muret valmistanud ja isegi kuu aega tagasi kehtima hakanud droonide kasutamist reguleerivad seadused ei näi vähendavat nende otsest ohtu lennujaamades. Portugali lennunduspilootide assotsiatsiooni (APPLA) president Miguel Silveira ĂĽtles TSF-ile, et kindlustuse kandmiseks on vaja ainult ĂĽle 900 grammi jama, “500-grammised droonid on väga ohtlikud, sest nende liikumiskiirus tekitab tohutult energiat”.

Samuti märkis ta, et vaatamata seaduse olemasolule ei olnud kontrollide puudumise tõttu kohaldatavaid sätteid. Kuid eelkõige peab ta peamiseks probleemiks kasutajate teadlikkuse ja vastutuse puudumist.

Hoolimata kampaaniast, mille eesmärk on teadvustada droonide kasutamise ohtlikkust, jätkuvad vahejuhtumid riskialadel, kutsudes piloote üles nõudma rangemaid seadusi.