LennureĹľiimi aktiveerimine lennu ajal ei ole enam kohustuslik
RAÄŚUNALNIK

LennureĹľiimi aktiveerimine lennu ajal ei ole enam kohustuslik

Aeg lennukis istumiseks ja “lennureĹľiimile” lĂĽlitumiseks võib olla päevade arv. Selle põhjuseks on asjaolu, et nĂĽĂĽdsest saavad Euroopa lennuettevõtjad kaotada kohustuse lĂĽlitada kaasaskantavate elektroonikaseadmete peamised sidesĂĽsteemid välja.

Ehkki Euroopa Lennundusohutusamet on selles osas rohelise tule andnud, ütles ta ka, et nüüd on üksikute ettevõtete ülesanne testid läbi viia ja vaadata, kas nende lennusüsteeme on kuidagi mõjutatud.

See tähendab, et kuigi seda reeglit saab rakendada kogu Euroopas, on võimalik, et mõned ettevõtted seda lubavad ja teised ei pruugi kunagi.

EASA ütles oma avalduses, et see on veel üks samm võimaldada reisijaid ühendada „uksest ukseni” kas nende endi sideteenuste või WiFi-ühenduste kaudu lennujaama terminalides.

Mis puutub helistamisse, siis seda lubatakse alles pärast lennuki maandumist. Euroopa agentuur ütleb, et reisijad peavad austama kõiki lennumeeskonna märke ja et reisijate ohutus on alati peamine eesmärk.

Uued suunised tulevad vaid mõni kuu pärast seda, kui EASA juhtis tähelepanu sellele, et enam pole kohustuslik mobiilseadmeid välja lĂĽlitada, lihtsalt lennureĹľiimi aktiveerida – see on Euroopa lennufirmade kiire ja laialdane kasutuselevõtt.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi