Lenovo tahab olla erinev, kuid parem. Ja sellega teate, et saate turgu

“Oleme insenerid ja me ei saa sellest midagi parata. Teistsuguse töö tegemine on parem, kestab kauem, on parem ”. See fraas kuulub Lenovo reklaamile, kuid tähistab ettevõtte viimaste aastate hoiakut ja seda, kuidas ta seisab silmitsi ĂĽha konkurentsivõimelisema turuga, kus eristamine on keeruline ja seda tuleb teha innovatsiooni kaudu.

Üle maailma on Lenovo jõudnud üha enam koondunud arvutiturul teisele kohale ning ajaloo ja kogemuste pärand IBM, kelle äri omandati 2005. aastal, on üks numbreid toetavatest alustest, millele on lisandunud innovatsioon ja klienditeenindus. EMEA arvutituru tegevdirektor Alain Raison rõhutas selgelt ettevõtte kasvueesmärke, kuid ennekõike teha teisiti, kuid paremini vastata tarbijate ja äriklientide uutele vajadustele.

Viimastel päevadel Maltal toimunud Ibeeria klientide ja partnerite kohtumisel tõstsid Lenovo juhid esile, kuidas ettevõte on oma strateegiat edukalt välja töötanud, ühendanud jõud ettevõtete omandamise ja arendamisega ning söödanud selliseid kaubamärke nagu 25 aastat tootnud ThinkPad ja tunnustatud jooga. teisendusmudel, kuid valluta Legioniga ka mänguala.

See on valdkond, kuhu Lenovo jätkab investeerimist, kuid tema ambitsioon ei piirdu ainult nende kaubamärkidega, ulatudes nii IFA-l esitletud Miixile kui ka nutitelefonidele, kusjuures Motorola on pärast selle äriüksuse viimast ümbersõnastamist nüüd PC-valdkonnas rohkem integreeritud.

2017/18 neljanda kvartali tulemused, mille Lenovo hiljuti esitas, olid väga positiivsed ja müük ulatus 10,6 miljardi dollarini, kasvades 11%, mis on viimase kahekohalise esimese kasvuga viimase kümne kvartali jooksul. .

Pürenee piirkonnas on ka arvud positiivsed. Lenovo müüs eelmisel eelarveaastal 14 miljonit arvutit ja kasvas arvutivaldkonnas 40%, kuid Iberia riigijuht Alberto Ruano tagab, et ettevõte ei taha elada turuosa alusel ja eelistab säilitada oma turuosa, vaid kasvada ja saada usaldusväärseks ettevõtteks. klient.

Tema ambitsioon on olla Euroopas number 1, kuid Alain Raison ei soovi SAPO TEKile antud intervjuus pĂĽhenduda konkreetsele tähtajale, et see juhtuks. “See on aja kĂĽsimus,” selgitas ta, viidates sellele, kuidas arenevat turgu on raske ennustada.

Tarbijahindade lahing

Lenovo arvutimüük on tarbija- ja ärivaldkondade vahel väga hästi tasakaalus, vastavalt 55/45%, ja Alain Raison tunnistab, et murettekitav on Euroopa nõrk turukasv, mis mõjutab peamiselt tarbijasegmenti. .

Intervjuus SAPO TEK-ile selgitas ta, et seda piirangut on võimalik ĂĽletada ainult innovatsiooni abil ja tagada, et inimesed on valmis maksma kõrgema taseme arvutite eest rohkem. “Inimesed on näidanud, et nad on valmis investeerima kvaliteeti, makstes nutitelefonide eest rohkem ja sama lugu on arvutitega,” selgitas ta. Valikus on hea seade, kvaliteetsete materjalidega, õhem ja kergem, ekraanil kitsama raamiga, ja see on kaubamärgi uusimate mudelite rida.

Mängupiirkonnas, kus Lenovo debĂĽteeris Legioni “tulemused on head,” selgitas ta, arvestades, et on mitmeid hasartmängudele spetsialiseerunud kaubamärke, kuid Lenovo näitab võimsust, kvaliteeti ja disaini, vaidlustades mõningaid stereotĂĽĂĽpe pärast klientide eelistuste hindamist. Ja Alain Raison tõi näite punasest tulest klaviatuuril.

“Arvuti valmistamine pole keeruline. Tähtis on see, mida inimesed sellega teevad ja mis muudab selle erinevaks, ”rõhutas tegevjuht.

Inimeste tööviisi muutmine on Lenovo strateegia määratlemisel üks võtmeküsimusi ja Alain Raison tuletab meelde, et uue põlvkonna tööturule sisenemisel kehtivad uued nõuded ning aastatuhandetele meeldib paindlik varustus ja võimalused. kusagil töötada.

“Ettevõte on ka ĂĽmberkujundamisel ja seal on vähem ruumi sekretäritööle ja rohkem koosolekuruume, kus meeskonnad koostööd teevad,” selgitas ta. Nii et Lenovo arendab ThinkCenter Tiny mudeliga ka väiksemaid arvuteid jagatavatel sĂĽlearvutitel ja lauaarvutitel, mida uuendatakse vähem ruumi võtmiseks. Ja selleks, et kontor oleks nutikam, on Lenovol olemas ka ThinkSmart Hub 500, mis võimaldab kasutajatel kohtumistel projektoritega ĂĽhenduse loomist hõlbustada.

Portfelli elavdamiseks on ettevõttel septembris IFA-l uudiseid, kuid Alain Raison on seda juba näidanud, kuidas: laiendada kohalolekut kõikides formaatides, sealhulgas eemaldatav ja konverteeritav ultrahel; elegantse ja kaasaegse disainiga kergema sülearvuti toomine tarbijateni; suurendada spetsifikatsioone laiema jõudlusega; tõrjuma konkurentsi parema väärtusega pakkumisega kui hinnakonkurents.

Alain Raison rõhutas ka Lenovo pĂĽhendumuse liitreaalsusele ja virtuaalreaalsusele tähtsust, mis „teevad kĂĽll veel esimesi samme, kuid arenevad kiiresti”. Mirage Solo lahendused koos Daydreami prillidega ja uus nutiekraan integreeritud Google’i abimehega on nende ettevõtete valikuvõimalused, kellel on juba Explorer Mixed Reality prillid ja Star Wards Jedi Challenge.