Lenovo toob teieni Thinkbooki, mis on mõeldud äritegevuseks … kuid stiiliga

Lenovo tõi turule uue märkmiku, “spetsiaalsele inimesele suunatud spetsiaalse toote”, alustades Lenovo Iberia ettevõtte- ja avaliku sektori juhi Miguel Coelhoga. Ettevõte näitas viimases kvartalis positiivseid tulemusi tänu visioonile tutvustada kõigile ligipääsetavat nutikat tehnoloogiat. “Me tahame, et tööstus ja ettevõtlus kasvaksid, aga me tahame inimeste elu paremaks muuta,” sõnas juht, võttes endale eesmärgi viia “nutikas revolutsioon”.

Tehnoloogia on “nutikam tehnoloogia”, mis tähendab laiema üldsuse arvates midagi põhjalikumat, näiteks liitreaalsus, 5G, IoT. Ettevõte on esindatud enam kui 160 riigis ja selle mitmekultuuriline filosoofia aitab levitada strateegiat igat tüüpi inimesteni jõudmiseks.

Ettevõte tõstis esile asjade interneti plahvatusega seoses saadaolevate toodete arvu, “ja me tunneme, et meie ettevõte on meie portfelli arvestades kõige paremini varustatud järgmise tehnoloogilise revolutsiooni vastuvõtmiseks”, ĂĽtles Miguel Coelho.

Lenovo nägi arvutite ja nutiseadmete kasvu esimeses eelarve kvartalis 12%, mis on ettevõtte rekord. Tootja väidab, et on arvutisektoris esikohal, turuosa on 24,9%, mis tähendab, et neljast arvutist on üks Lenovost. Lisaks ütles ta, et see on tasakaalustatud ettevõte, pidades silmas oma äri jaotamist kogu maailmas.

Sellest väikesest kokkuvõttest ettevõtte headest hetkedest sai moto uue toote ThinkBook esitlemiseks omamoodi Pürenee debüüdis. Lenovo Iberia tootejuht Miguel Hernández tõi välja, et arvutid on uus toode, mis on loodud vastama mitmetele turu vajadustele. Need märkmikud on suunatud Gen Z-le ja Millennialsile, kes praegu moodustavad 35% kogu maailma tööjõust.

See publik hoolib esteetilistest aspektidest, olgu selleks värv, vorm, disain ja ehitusmaterjalid. Ettevõttes toimus märgatav muutus, et ainult 43% ostetud arvutitest ei olnud mõeldud äriturule.

Sellega seoses tutvustas Lenovo ThinkBooki, mis oli mõeldud uue põlvkonna ettevõtjate ja töötajate jaoks mõeldud stiilis. ThinkShield Protection on selle sülearvuti üks varasid, mille saab avada süsteemisisese autentimise võimaldava biomeetrilise sõrmejäljesensori abil. Andur on ühendatud toitenupuga, nii et arvuti sisselülitamisel autentib kasutaja automaatselt FIDO ja krüptimissüsteemi kaudu. Samuti on väike veebikaamera liugurid, objektiivi katmiseks, kui seda parajasti ei kasutata, kasutajatele, kes oma privaatsuse kaitsmiseks kleeplinti siiski kleepivad.

Esmaklassilise disaini panused, mis on valmistatud alumiiniumist ja mis on kestvaks tugevdatud selliste metallide nagu magneesium ja tsink abil. Materjalid võimaldavad ka kerget, pritsmekindlat šassii konstruktsiooni. Kujunduse järgi saab see sülearvuti väiksema raamiga vabama ekraani. Lõpuks, paremate piltide saamiseks on selle 13-tollise ekraani toiteallikaks Dolby Vision tehnoloogia. Dolby Audio ja Harman tagavad kristallselge heli jaoks kaks 2W kõlarit.

Samuti kavatseb Lenovo pääseda nutitelefonidega sama mentaliteediga arvutisüsteemidele, nimelt on arvuti alati ühendatud, isegi kui seda ei kasutata. Toitenupu vajutamine võtab süsteemi taastamiseks vähem kui sekundi. Lisaks lubab see seda tüüpi kasutamisel kuni 11 tundi autonoomiat, toetab 65W kiirlaadijat, jõuab tunniga 80% akust ehk lõunapausi ajal on võimalik valdav osa akust. Ühenduvuse osas on sülearvutil USB-C ja HDMI sisendid ning 2 USB-A.

Uus tugiteenus täiendab ettevõtte visiooni selle uue toote kohta. Esilinastuse tugi tagab ühe telefoninumbri, millele vastatakse portugali keeles. Ja ükski menüü ega skript ei pane kasutajaid aega raiskama, vaid keegi peab neid varundama. Sellel teenusel on aastane tellimus ja see hõlmab süsteemi puhastamist üks kord aastas.

Toas on 8. põlvkonna Intel Core i5 protsessor, kuni 16 GB DDR4 RAM ja kuni 512 SSD. Integreeritud graafikat saate valida Inteli või AMD Radeon 540X-st. Novembris ilmub sama versioon, kuid 14 tolli ja 15. aasta lõpuks. Lenovo ThinkBooks tuli just sel nädalal turule, hinnad algasid 899 eurost.

Arvutil on lisaks muudele toodetele ka ettevõtte uue ärimärkmiku stiili ja kujundust täiendavad tooted, näiteks välised kaamerad ja kõlarid, toitepank.