LG ja Samsung lõid plahvatuskindlad akud

Märkus 7 suur probleem on selle plahvatav aku, kuid see pole esimene kord, kui tootjal on selle komponendiga probleeme. Apple, Sony ja LG on mõned ettevõtted, kes on näinud, kuidas nende seadmed kogu maailmas plahvatavad või kuumenevad. Mõni tehnoloogia peaks aga tulevikus muutma akude ohutuse paljulubavamaks, näiteks tahkis.

Iga nutitelefoni kasutav kasutaja peab olema pettunud selles, mis on seotud akuga. On selge, et aja jooksul on see komponent paranenud tänu mitmele tehnoloogiale, mis võimaldavad meil näiteks kiiremini või kiiremini laadida või pikendada mooduli energia kestust. Isegi aku maht on hakanud viimasel ajal muutuma ja täna leiame juba 4000 mAh või isegi rohkem seadmeid.

Isegi märkus 7 puhul pole plahvatused kunagi olnud eriti levinud ega korduvad probleemid. Sellest ajast peale on see olnud sagedane probleem nii kasutajate seas kui ka meedias. Seetõttu töötasid Samsung ja LG välja uut tüüpi akud, mis peaksid meie seadmed selles mõttes turvalisemaks muutma.

AndroidPIT nutitelefoni ĂĽlekuumenemine 2583

Liitiumioonakude peamine probleem on elektrolüütide leke / © NextPit

Lõuna-Korea ajalehtede andmetel Korea Herald, on mõlemad ettevõtted tahkete osakeste tehnoloogiat hõlmavate uuringute ja testide osas arenenud. Tema sõnul on Samsungi sisekomponente tootval tütarettevõttel Samsung SDI juba olemas vajalik struktuur selle uut tüüpi akude kokkupanekuks ja masstootmiseks, mis võiks nutitelefonides olla kuni 2020. aastani.

Ehkki uus tahkis on ettevõtete jaoks lühiajalises perspektiivis elujõulisem variant, kuna selle tootmine on suhteliselt kiire. LG uurimisinstituudi analüütiku Choi Jung-deoki sõnul on tahke olek järgmise 10 aasta järgmiseks patareide standardiks.

Mis on tahkispatareide eelised?

Tahke oleku üks peamisi eeliseid on ohutus, see tähendab, et me ei ole silmitsi standardiga, mis võimaldaks väiksemale akule lisada rohkem kulusid. See komponent ei kasuta vedelat elektrolüüdilahust nagu praegu kasutatavad liitiumioon (Li-ioon) patareid, vaid tahkete elektroodide ja elektrolüütidega.

Erinevust saate siin võrrelda, kasutades tavalist kõvaketast, mille alus on SSD, kus kettade ja nõeltega standard on asendatud millegagi, mis on USB-mälupulgale lähemal.

AndroidPIT sony xperia z3 2

Sony kogeb ka akudega seotud probleemide tõttu erosiooni / © ANDROIDPIT

Erinevalt tavalistest patareidest ei esine tahkes olekus lekkeprobleeme, mis on plahvatuse peamine põhjus. Lisaks võiksid tulevased standardid toimida paremini elektroonilise takistuse abil, et minimeerida isetühjenemise määra, suurendades seeläbi energialaetuse säilitamist, muutes patareid kauemaks ka siis, kui neid kuumutatakse või kasutatakse rohkem. .

Üldiselt võin öelda, et seisame aku nimel suure sammu ees. Tahkekeha standardid on turvalisemad, ökonoomsemad ja tõhusamad. Tuleb märkida, et siinsed edusammud ei tohiks jõuda näiteks tipptasemel nutitelefoni tavapäraste kasutamisstandarditeni, mis peaksid tavapärasest kasutamisest mööduma kahe päeva jooksul.

Kas teil on kunagi olnud probleeme nutitelefoni akuga? Mida arvate sellest uuest tehnoloogiast?