Librem 5 heakskiidul nutitelefoni purism

Paar nädalat tagasi postitasin selle siia blogisse purismi kampaania kohta käivitada nutitelefon, mis kasutab operatsioonisüsteemina tasuta tarkvara ja on tõsiselt mures kasutaja privaatsuse pärast, sealhulgas ka võti mis tahes ühenduse riistvara, näiteks Wifi, Bluetooth jne, füüsiliseks väljalülitamiseks

Purism saab lõpuks kogu raha, mis on vajalik Libremi nutitelefoni tootmise alustamiseks. Uudised ilmusid paar päeva tagasi, aga nagu mainisin, sel kuul osalesin mitmel ĂĽritusel, mis lõpuks pidurdasid Diolinuxi sisu (ajaveeb ja kanal) regulaarset tootmist, nii et ma ei saa sĂĽndmuse täpset hetke kommenteerida. Teiselt poolt, kuna uudis on “vana”, võimaldab see mul kommenteerida veidi projekti finantskokkuleppe ja selle arendamise mõju Linuxi kogukonnale ja tehnikamaailmale.

Kuidas Librem turgu mõjutab

Tunnistan, et olin üllatunud, mitte sellepärast, et arvasin, et selline projekt ei saa vajalikku raha, aga ma ei arvanud, et see nii kiiresti läheb! See näitab, et inimesed on väga huvitatud oma teabe kontrollimisest digitaalses maailmas. See on väga kena.

Kasutajad, kes on teadlikumad, on alati teretulnud ja kipuvad aitama tooteid edaspidiseks täiustada, sealhulgas ka muus tarkvaras, mida nad iga päev kasutavad, arvelduse arendajad muutuvad läbipaistvamaks, kuid peame olema realistlikud, see nutitelefon pole mõeldud kõigile ja (võib-olla) mitte ei konkureeri kunagi täna suurtootjatega, kuid see pole oluline.

Ma ei näe andmete kogumist ennast suur probleem, suurimad probleemid on: Mida saate teha pärast seda, kui te ei nõustu?

Pange tähele, et teie andmeid kogutakse, kinnitamiseks ja teatud toodete / teenuste kasutamiseks, teine ​​asi on see, et te pole nõus ja teil pole kohta, kus neid käitada.

Traditsioonilistes arvutites ületatakse see takistus mõnel muul viisil mõnede alternatiivsete operatsioonisüsteemide ja tarkvara abil, näiteks Tails Linux, kuid kuidas on lood nutitelefonide maailmaga? Androidile ja iOS-ile mis tahes alternatiivi kasutamine on endiselt väga keeruline, kui see ka teile ei meeldi.

Just sellesse tühimikku mahub selline projekt nagu Purismi Librem 5 ja sobib nagu kinnas. Pakub soovi korral täisfunktsionaalset nutitelefoni, mis vastab nendele privaatsusnõuetele. Koos sellega võib see lõpuks täita unistuse, et Linuxi maailmas oleksid ühised töölauad, näiteks KDE Plasma ja isegi GNOME Shell, turustatavates puutetundlikes seadmetes, kuhu need on eelinstallitud.

Ei saa eitada, et see on eritoode ja see pĂĽsib pikka aega, kui see kunagi oli, kuid ma kordan, et see pole alati nii olnud.

Kui vaatleme, on ĂĽks põhjustest, mis takistab selle nutitelefoni kasutuselevõttu koos Plasma Mobile of Life’iga, kahtlemata teatud olemasolevate Androidi rakenduste puudumine; see muudab Ubuntu telefoni ja isegi Windows Phone’i elu keerulisemaks, kuid selles on meil uus huvitav asi, tundub, et Purismi arendajad töötavad selle nimel, kuidas luua operatsioonisĂĽsteem, mis täiendab Libremit Androidi rakenduste toetamiseks, see hõlbustab vastuvõtmise protsessi. Need töötavad konteineri kujul, mis tagab teatud privaatsuse taseme ka edaspidi.

Nagu mainisin, ei pruugi nutitelefon Purism kõigile ideaalne olla ja sellisena ei ole see enamiku inimeste jaoks valik “number 1”, kuid on väga oluline, et meil oleks see valik koos kõigi poolt pakutavate plusside ja miinustega. , jättes kasutajale õiguse valida, kuidas ta soovib oma andmetega töödelda.

Mul on teatud uudishimu seda proovida, kuid tõenäoliselt pole ma seda tüüpi kasutaja, kes sellist nutitelefoni iga päev kasutab, eelistan siiski Androidi ja iOS-i ning nende pakutavat mugavust, see võib tulevikus isegi muutuda, aga me räägime olevikust.

Aga see olen mina, võib-olla sobib see, mida otsite, mida te sellest projektist arvate? Kas kavatsete seda seadet kasutada oma ainsana?

Kommenteeri allpool ja näeme varsti!