LibreOffice 6.3 ilmus koos jõudluse täiustustega

LibreOffice 6.3 ilmus koos jõudluse täiustustega

LibreOffice on minu Linuxi ja muude süsteemide üks kuulsamaid kontorikomplekte. Iga väljaandega on liidest täpsustatud ja ühilduvus Microsofti suletud failivormingutega paraneb.

LibreOffice 6.3 toob dokumentide eksportimise ja avamise täiustusi lisaks välimuse jätkuvatele parandustele, mis algas juba mõnda aega tagasi ja oli saadaval eelmistes 6.2 versioonides.

Teine oluline muudatus, nimelt varem välja kuulutatud, on selle dokumendifondi pakutava 32-bitise binaarversiooni Debiani või Red Hat põhistel süsteemidel lõpp. Kuid selle süsteemiarhitektuuri tugi säilib veel paar kuud praeguses versioonis 6.2, kuid uus versioon on saadaval ainult 64-bitiste arhitektuuride jaoks. Kui soovitakse suuremat stabiilsust, on isegi tootmissüsteemide kasutajatel soovitatav järgida versiooni 6.2.

Versiooniga 6.2 võrreldes suudab LibreOffice 6.3 eksportida peaaegu kaks korda kiiremini, samas kui WDR-is ODT-faili avades võib jõudlus olla kuni 90% kiirem. PDF-failide eksportimise täiustused ja täiendav tugi DOCX-i (drawingML) graafika importimiseks. Uudised, näiteks programmi käivitamise aken „päeva ots” (ĂĽks kord päevas), uus inforiba (teatab iga uue versiooni väljalaskemärkmetest), NotebookBari liidese kompaktne versioon nimega „Tabbed Compact” (aitab vähem ruumi omavate sĂĽlearvutite omanikke) , veel ĂĽks liides nimega “Kontekstuaalne singel” (Writeri ja Joonistuse jaoks) ja palju muud.

Tutvuge mõne demovideo uudistega:

Versiooni 6.3 toetatakse kĂĽmme kuud, regulaarsete värskendustega kuni 29. maini 2020. Juurdepääs sellele on ametlik veebilehekĂĽlg LibreOffice’i allalaadimiseks.

Liitu meiega Diolinux Plus foorum ja püsige uudistega kursis kuni järgmise postituseni, SÜSTEEMAATILISELT! ?

Allikas: Document Foundation, Softpedia.


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.