Lightroom lihtsustab piltide importimist välistest draividest iPadOS-i

Kui kasutate Adobe tooteid (eriti Lightroom) iOS-is / iPadOS-is, on tõenäoline, et olete neednud protsessi, millel on kõik lihtne, kuid mida takistab Apple’i enda opsĂĽsteem: piltide importimine väliselt kettalt otse tarkvarasse redigeerimiseks.

Esiteks pole isegi võimalik meediumit väliselt kettalt otse iOS-i importida (seda rakendatakse iPadOS 13.1) ja teiseks nõuab Lightroom, et kõigepealt imporditakse fotod rakendusse Photos ja seejärel need sinna kantakse.

Peale selle, et see protsess võtab aega, plahvatab see ka seadme salvestusruumi; Lightroomi kasutajate õnneks on see aga lõppemas.

Eile, Adobe tootedirektor, Tom Hogarty, avaldas ülaltoodud video, kus see näitab varsti juurutatava redigeerimistarkvara (tulevast) funktsionaalsust; selles saavad kasutajad ühendada välise draivi iPadiga, kui Lightroom on avatud, ja RAW-vormingus (või muus vormingus) pilte praktilisemal ja tõhusamal viisil otse redaktorisse edastada.

Nagu videost näha, on protsess väga lihtne ja dünaamiline: kasutaja valib käsitsi, millised pildid väliselt kettalt Lightroomi teisaldada, et oleks võimalik neid kohe redigeerida.

Sarnaselt teiste Adobe rakendustega salvestatakse kõik loomingud / muudatused automaatselt kõigi teie seadmete Creative Cloudi.

Hogarty demonstreeris ka veel ühte väga huvitavat funktsiooni, mis viidi ellu viimases Lightroomi värskenduses ja mis on saadaval ainult Creative Cloudi paketi Premium kasutajatele: pakettväljaanne.

Selle abil on võimalik samu pildi kohandusi ja muudatusi rakendada mitmele fotole, ilma et peaksite neid kõiki eraldi avama.


Rakenduse Adobe Lightroom ikoon: fototöötlus

Siiani pole prognoose, millal on saadaval värskendus, mis toetab piltide teisaldamist välistest draividest Lightroomi; Adobe juht ütles siiski, et loodab selle levitada hiljem sel aastal.

The Verge’i kaudu