Ligi pooled portugallased otsivad enne auto ostmist veebist

Teised tarbijate hinnangud foorumitel, ajaveebides ja suhtlusvõrgustikes eelistavad 45% Portugali tarbijatest, kui soovivad uue sõiduki valimisel rohkem teavet saada.

Enne automargi valimist pöördub 44% veebilehtede, ajakirjade ja muude erimeediumide poole, öeldakse uuringus Autotööstuse vaatleja Cetelem.

Vaatamata sellele, hoolimata portugallaste suurenevast tähelepanust internetikanalites avaldatud arvamustele, on enam kui poole (59%) eelistatud meetod perekonna ja sõprade hinnangud.

Cetelem’i autotööstuse direktori Pedro Ferreira sõnul muudab autode kohta teabe suurenev pakkumine ja selle kvaliteedi pakkumine spetsialiseeritud veebisaitidel, olgu siis ajakirjadel, mĂĽĂĽjatel või jaemĂĽĂĽjatel ning kaubamärkidel, ĂĽha olulisemaks. , seda ei saa eitada, “ĂĽtles ta oma avalduses.

Ametnik ĂĽtles, et “see ei muuda pereliikmete ja lähimate sõprade arvamust, et ka edaspidi ostetava auto ĂĽle otsustamisel kõige enam arvestatakse”.

Riiklikud tarbijad võtavad arvesse ka müüjate / edasimüüjate arvamusi müügikoha kohta (29%) ja 30% Portugali vastanutest kasutab uuringuid ka autotootjate veebisaitidel.

15-st küsitletud riigist rõhutas sugulaste ja tuttavate suusõnaliselt 53% tarbijatest, samas kui 40% kasutab Interneti-saite, ajakirju või muid spetsiaalseid meediume ning 37% loeb foorumites muid tarbijate ülevaateid. ja ajaveebid.

Cetelem Automobile Observeri uuring viidi viimase 10 aasta jooksul läbi 10 600 uue või kasutatud sõiduki omanikuga.