Ligikaudu 39% eurooplastest oleks nõus oma isikuandmeid müüma

Isikuandmete jagamise ja avatud kontode ohtlikkusega seotud poleemika, mis satub valedesse kätesse, ei heiduta potentsiaalseid kasutajaid oma teavet müüma. Kaspersky Labi uurimise kohaselt teeb iga viies inimene (18%) oma privaatsuse kättesaadavaks, jagades oma andmeid, et midagi vastu saada. Üle kolmandiku saab umbes 39% raha võõraste inimeste täieliku juurdepääsu eest oma isikuandmetele.

Turvaekspertide sõnul võib selline kättesaadavuse jagamine põhjustada pikaajalist kahju. Ettevõte illustreerib seda, kui kaua Twitteri sõnumid sellistelt tegelastelt nagu James Gunn ja Kevin Hart täna mõjutavad; nimelt Disney režissööri vallandamine ja näitleja otsus jääda eemale Oscari esitlusest, mis tulenes vaidlusest, kahjustas nende mainet ja karjääri.

Samamoodi kasutavad potentsiaalsed tööandjad üha enam sotsiaalseid võrgustikke, nagu Facebook ja Linkedin, et kontrollida töötajate ja kandidaatide mainet ning käitumist, mis on ettevõttele lugupidamatu. Kaspersky mainitud Career Builderi statistika kohaselt on 57% tööandjatest leidnud sotsiaalvõrgustikes sisu, mis vastutab kandidaatide palkamata jätmise eest ja et kolmandik (34%) on töötajat võrgusisu eest kirunud või vallandanud.

Turvaspetsialistid leidsid, et veerand (26%) kasutajatest oli näinud, et keegi oli oma isikuandmetele ilma nende nõusolekuta juurde pääsenud (16–24-aastaste arv tõusis 31% -ni). Kaspersky ütles, et 36% neist kasutajatest tundsid end lõpuks stressis, kasvades 16–24-aastaste kasutajate seas 42% -ni. Iga viies vastaja (21%) teatas, et on kaotanud raha, veerand (25%) häiris aga rämpsposti ja soovimatut reklaami.

“Need tagajärjed tekivad hoolimata asjaolust, et paljud inimesed võtavad teatud meetmeid, et hoida oma teavet konfidentsiaalsena või blokeerida juurdepääs era- ja konfidentsiaalsetele andmetele,” ĂĽtles Kaspersky avalduses.