Limetree on suletud.  Mis tapab idufirma, millel on kõik hästi?

Limetree on suletud. Mis tapab idufirma, millel on kõik hästi?

Idee salvestada peremälestusi telefonis ja veebis toimuvate kronoloogiliste failidega albumites tuli kasutusele 2012. aastal ning Limetree lisas kiiresti fotode, videote, teksti ja heli arhiveerimisest huvitatud kasutajad, ilma et midagi kaotaks. kõige tähtsam, mis tema elus juhtub.

Kõigepealt veebis ja seejärel Apple’i poe tippu kerkinud mobiilirakendustes köitsid investoreid ka Portugali idufirmad ning Limetree valiti Propelleri osaks, mida juhtis Ryan Academy, kuid jõudis ka Lissaboni väljakutse finaali, näidates, et aastal selle äriline pool on kasutaja jaoks sama atraktiivne kui teenuse komponent.

Kõigil neil põhjustel üllatab uudis teenuse sulgemisest novembris nii kasutajaid kui ka neid, kes jälgivad ettevõtlusalgatuste arengut ning jälgivad Portugali käivitamist, jälgides selle arengut ja panustades edule.

Limetree kaasasutaja Pedro Veloso kirjutas kasutajatele alla hüvastijätuteate ja lõpetas projekti sulgemisprotsessi, mis lõppkokkuvõttes ei suutnud tagada soovitud jätkusuutlikkust.

Frontaalses keeles kinnitab ettevõtja TeK-le, et ta on käivitusprogrammi jaoks “leinanud” ja kirjeldab lĂĽhidalt protsessi, mis lõppkokkuvõttes määrab projekti lõpetamise: Limetree on “õiglaselt kasvanud”, õnnestunud meelitada riiklikke ja välisinvesteeringuid, mis on projekti edukalt välja töötanud ja jõudnud ärimudelini. leidke pidevalt kanaleid, mis sobivad ideaalselt kasutajate ligimeelitamiseks, kes suudavad teenuseklientideks muuta. Kasumimarginaal on positiivne, kuid mastaabi saamiseks on vaja järgmist sammu ja selleks on vaja saada 500 tuhande kuni 1 miljoni euro suurune investeering, mis võimaldab platvormi edasi arendada ja investeerida kasutajate ligimeelitamiseks turundusse. Ja see on ebaõnnestunud samm.

Limetree jõudis potentsiaalini 250 tuhat kuni 300 tuhat eurot, kuid järeldus oli, et ilma kavandatud investeeringuta ei oleks äri jätkusuutlik ega oleks kasumlik.

Teave, mida pole Pedro Velosos täielikult „seeditud“, tunnistab, et ta soovib Limetree lugu rääkida hoolimata ebaõnnestumistest ja solvangutest, mida sageli seostatakse alustavate ettevõtetega ja ettevõtjaid takistatakse.

Lõpeta projekt õigesti

Teenuste sulgemise lahendusi hinnati meeskonna ja investoritega ning Limetree lõpu selgitamiseks saadeti kasutajatele eelmise nädala sõnumid – tasuta ja tasulised teenused. Peamiselt seetõttu, et Pedro Veloso soovis, et kõik tehtaks läbipaistvalt.

“Me ĂĽtleme alati, et Limetree’sse salvestatud andmed kuuluvad kasutajale ja privaatsus on ĂĽks põhipunkte ning me salvestame selle,” selgitas ta TeK-le.

Kõigile kasutajatele öeldi, et kui nad tahavad teenuses salvestatud fotosid, videoid, teksti ja heli teha, peavad nad saatma selle võimaluse saamiseks meilisõnumi, seejärel saama lingi, kust nad saaksid kogu teabega kausta alla laadida.

Samamoodi saab pärast e-posti teel taotlemist osalise tellimuse asendada need, kes on tellinud lisatasu teenuse, mis maksab 25 eurot aastas.

Lõppkokkuvõttes kustutatakse kõik andmed serverist, see protsess peab siiski veel veidi aega võtma, sest uued hoiatused saadetakse endiselt ja kasutajatele tuleb anda aega teabe allalaadimiseks, ilma et nad kaotaksid salvestatud andmeid. Kuid kui vajutate “punast nuppu”, pole enam tagasiteed.

Selle protsessi läbiviimise viis on saanud kasutajatelt kiitust ning palju kaastunnet ja haletsust kavandatud sulgemise suhtes. “Alates neljapäevast olen saanud sadu e-kirju ja enamik neist ĂĽtles, et neile meeldib projekt, see, kuidas me tegutsesime ja kuidas sulgemine toimis,” selgitab Pedro Veloso.

Ja nĂĽĂĽd, mis edasi saab?

Samamoodi, nagu see pole Pedro Veloso esimene projekt, kinnitab ettevõtja, et see ei jää viimaseks. “Mul on vedanud, et olen raskuste korral hästi reageerinud […] Need protsessid on õppeprotsessid, ӟtles ta. Teda ei seostata Limetree’ga, sest talle ei meeldi “valanud piima pärast nutmine”.

Optimism Portugali ettevõtlusstsenaariumi ja selliste edukate projektide tõenäosuse suhtes, nagu ta proovib, on selge ja püsib Pedro Veloso vaimus.

“Usun tõesti, et see on võimalik [lançar um projecto B2C em Portugal que ganhe escala]. See ei tähenda kuue kuu eest tehtud asja kopeerimist. Limetree ei tööta, see ei lõpe. On elu. Kuid on oluline tagada, et seemneid oleks palju [de empreendedorismo]”, See on edasi.

“Portugalis on palju häid ideid. Finantseerimiseks pole sama raha kui Ameerika Ühendriikides. Kuid on ilmnenud edukuse juhtumeid, ”kinnitab ettevõtja.

Reisida soovijatele meeldejääv õppetund jätab mõned „La Palisse’i tõed“ välja, kuid ettevõtjad peaksid seda teadlikult võtma. “Tähtis kogemus. Kuulsin mõningaid ettepanekuid, millele ainult aeg-ajalt tähelepanu pööran, ”selgitas ta.

Teine näpunäide on seotud tasakaalu tootesse / teenusesse investeerimise ja selle reklaamimiseks mõeldud raha vahel. “Meenub sageli Eng Belmiro de Azevedo lugu, kus öeldi, et kui mul oleks 1000 näidist, kuhu investeerida, kulutaksin 100 tootele ja 900 selle reklaamimisele. […] Ma tean, et see on tõsi, kuid mõnikord lasin meil kulutada ressursse ja aega kĂĽsimustele, kus mĂĽĂĽgikomponent on tähtsusetu, ”oletas ta, öeldes, et kõige olulisem on välja mõelda, kuidas inimesteni jõuda ning tooteid ja teenuseid turule tuua.

Fatima jahimees

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi