RAÄŚUNALNIK

Linux ja Blender – Brasiilia projekt OrtogOnBlender kirurgiliste proteeside ja kruvide tootjate abistamiseks

2017. aasta septembris areng OrtogOnBlender, ortognatilisele kirurgilisele planeerimisele orienteeritud lisand, mis lihtsalt öeldes korrigeerib täiskasvanute näo deformatsioone.

Lisandmooduli eesmärk on alati olnud algajate kasutajate elu lihtsustamine, pakkides ühe nupuga rea ​​käske ja pakkudes puuduvaid funktsioone. Blender originaalid, näiteks kompuutertomograafia import ja objektide digiteerimine fotode abil (fotogrammeetria).

Täna, aasta hiljem, kasutatakse OrtogOnBlenderit paljudes reaalsetes juhtumiplaanides ja minuga võtavad iga päev ühendust platvormi kasutamisest huvitatud terviseeksperdid, samuti ettevõtted ja spetsialistid täiendavate tundide õpetamiseks. .

“Õpetan tavaliselt põhimõisteid ja siis liigun keerukamate käskude juurde, kuid seekord juhtus midagi muud. Mind palkas ettevõte, mis on Blenderit kasutanud (töötab Linuxis!) Ăśle kahe aasta. Nende eesmärk on natuke rohkem teada saada OrtogOnBlenderist ja seetõttu kasutada rohkem Blenderit töövoo juuresolekul, vähendades digitaalse planeerimise aega. “, kommenteerib CĂ­cero Moraes, projekti OrtogOnBlender looja.

Kõnealune ettevõte on PROMM kirurgiaseadmete tööstus. Asutatud 1993. aastal, arendab ta proteese alati käsitsi, vastutava tehniku ​​msc juurde. Eubirajara Medeiros asus Blenderit õppima ja vähehaaval õnnestus tal käsitsi planeerimise protsess digiteerida, kuni 2016. aastal hakati seda programmi laialdaselt kasutama.

Applied Advanced 3D arvutigraafika kursus terviseteadustele saabus õigeaegselt, kuna protsessi osana, näiteks arvutitomograafia rekonstrueerimine, tehakse välist programmi. NĂĽĂĽd tehakse seda “Blenderis” koos OrtogOnBlenderiga.

Lisaks hakkavad töötajad fotogrammeetriat kasutama kirurgilisi protseduure saavate patsientide nägude skaneerimiseks, operatsioonijärgseks digitaalseks kujundamiseks ja ravi arengu jälgimiseks. Oluline on teavitada, et operatsioonijärgset digitaalset visualiseerimist teostavad ja jälgivad ainult meeskond ja kirurgid, mis on eetilistel ja õiguslikel põhjustel patsientidele keelatud.

Nüüdsest on PROMMi ja OrtogOnBlender See kipub laiendama teadmisi, mis on seotud 3D-tomograafia rekonstrueerimisprotsesside automatiseerimise, pehmete kudede dünaamika ja Pythoni skriptide kasutamisega arvutuste ja muude projektsioonide jaoks, mis on vajalikud näo- ja koljuproteeside valmistamise valdkonnas.

OrtogOnBlenderi projekt pärineb meie heast sõbrast ja suurepärasest professionaalist Cícero Moraesilt, ta on andnud kanalile intervjuu ja saate seda vaadata allpool:

OrtogOnBlenderi Linuxi installimiseks järgige lihtsalt seda õpetust projekti lehel.

Loodan, et näete järgmine kord ja kallistate.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH