Linux Mint 19.1 – kuidas uuendada versiooni 19 ilma vormindamiseta

Linux Mint arendajad teatasid hiljuti versioonist 19.1, koodnimega “Tessa”. Täna, ĂĽks päev pärast viimase versiooni ilmumist, avaldati teave Linux Mint uusimale versioonile ĂĽlemineku kohta. Ă•ppige kohe, et minna ĂĽle distributsiooni uusimale versioonile, ilma et peaksite oma arvutit vormindama.

Uuendasin täna hommikul oma Linux Mint 19 (Cinnamon) versioonile 19.1, olen süsteemi kasutanud terve päeva ja praktiliselt pole seni probleeme olnud. Ma aitan teid selles protseduuris, tule?

Kuidas värskendada oma Linux Mint uusimale versioonile

1 – Esimene samm on tagada, et teil oleksid kõik oma värskeimad värskendused. Avage indikaatoririba menĂĽĂĽst või ikoonilt värskendushaldur, klõpsake nuppuUuenda“Ja kui värskendus on olemas, rakendage see enne jätkamist.

Linux Mint värskendus

Ettevaatusabinõuna soovitavad arendajad teil teha sĂĽsteemi varukoopia / hetktõmmise, kasutades menĂĽĂĽst leitud Linux Mint’i varundustööriista TimeShift. Protseduur ei tohiks ebaõnnestuda, kuid igal juhul, kui soovite lisaturvalisust, on see hea tava.

– Meil ​​on kanalil video, mis näitab, kuidas seda tööriista kasutada.

2 – järgmine samm on värskendushalduris, klõpsake nuppu „Muutmiseks“Ja peate leidma võimalusi”Minge ĂĽle versioonile Linux Mint 19.1 TessaKlõpsake suvanditel.

3 – teid tervitatakse värskenduse tervitusekraaniga, kus on kontrollitavaid väljalaskemärkmeid, teavet uute funktsioonide kohta ja uue versiooni kasutamise miinimumnõudeid. Lisateabe saamiseks Linux Mint 19.1 uudiste kohta leiate vaadake artiklit, mille tegime versiooniversioonide kohta.

Oluline näpunäide: kui kasutate sülearvutit, on parem rõhutada, kui oluline on jätta arvuti toiteolekusse või vähemalt korralikult laetud aku. Värskendamise aeg sõltub teie Interneti-kiirusest ja riistvara mahust.

4 – Pärast värskenduse käivitamist kuvatakse edenemisribaga aken, ĂĽldiselt ei pea te sellega suhtlema, kuid minu puhul, kuna kasutan Dropboxi jaoks Nemo laiendust, mis pakub täiendavat integreerimist, peate klõpsama nuppu “vaata rohkem” ja kinnitama pakettide lisamine, vajutades “jah” tähele “y” ja vajutades “enter”.

Oodake värskendusprotsessi toimumist.

Rahapaja uuendamine

5 – Kui värskendus on lõppenud, taaskäivitage arvuti, veendumaks, et kõik laaditakse normaalselt. Kui installisite Cinnamonile teemasid, täiendavaid aplette või laiendusi, peate võib-olla need uuesti seadistama või värskendama. Kui teil on kohandatud keskkond, ei laadita uus Linux Mint paigutus koos ikoonidega ribal vaikimisi, selleks otsige rakenduse menĂĽĂĽst “Welcome Screen”, kus saate paigutust muuta.

tere tulemast linux-mint

6 – teie Linuxi rahapaja on kasutamiseks valmis, nautige lihtsalt sĂĽsteemi Cinnamon 4.x, jõudluse ja kiiruse suurendamise abil.

linux-mint191-upgrade-final

Valikuline samm

Kui soovite süsteemist lahkuda arendaja kavandatud standardsete pakettidega, saab teha veel kaks sammu, installides mõned paketid ja eemaldades teised, kopeerige ja kleepige need kaks käsku terminali:

apt install p7zip-full va-driver-all xul-ext-lightning
apt remove --purge xscreensaver-data xscreensaver-data-extra xscreensaver-gl xscreensaver-gl-extra cinnamon-screensaver-webkit-plugin cinnamon-screensaver-x-plugin

Uudishimu: Pange tähele, et käsu alguses pole enam vaja kasutada “sudo”, terminal saab aru, et proovite käivitada midagi, mis nõuab administraatori õigusi ja kĂĽsib parooli, mis kuvab nĂĽĂĽd märke, nagu põhisĂĽsteemis. .

Versioonide värskendamise kohta lisateabe saamiseks vaadake artiklit ametlikus Linux Mint’i ajaveebis.

Järgmine!