Linux Mint 19.2-l on testimiseks juba uus nimi, uudised ja hoidla

Linux Mint arendajad lõid aruanne igakuine projekt ametlikus ajaveebis.

Eelmise kuu märtsis oli meeskonnal plaanis Linux Mint 19.2 jaoks palju planeerida, mis ilmub selle aasta maist juunini.

Uue versiooni koodnimi on “Tina”, ilma pikema selgituseta, kuid järgib sama tähestiku sama tähe vana loogikat sama alusega versiooni puhul ja naisnimed lõpevad tähega “A”.

Süsteem põhineb ootuspäraselt ka Ubuntu 18.04.2 LTS-il.

Teatepostituses on meil mitu lõiku, mis on pühendatud süsteemiarendaja ametist rääkimisele.

Mõnevõrra selle teema üle järele mõeldes näeb see välja nagu tõeline plahvatus, võite loe lähemalt siit.

Eelmisel kuul teatasid Linux Mint’i arendajad kavatsusest Distro veebisait ĂĽmber kujundada ja logo ise pole teabe kohaselt veel jõudnud ĂĽksmeelele, kuidas asjad peaksid olema, kuid et tee selleni on selgem. .

Visuaalsed täiustused

See on tõenäoliselt Linux Mint’i suurim puudus.

Praegune teema pole kaugeltki kohutav, kuid olgem ausad, see ei vii “vau!” Neile, kes seda esimest korda vaatavad, on sellel huvitavaid funktsioone, mida teistes levitustes pole nii sageli näha, näiteks GTK ja ikoonide värvide variatsioonid peaaegu igale maitsele, kuid siiski ei tundu see piisavalt.

Arendajad kommenteerivad, et nad on mõnevõrra lahknenud, kuna Linux Mint pakub tavaliselt tugevat kasutuskõlblikkuse ja väljanägemise kogemust.

Kasutajatele, kellele selline levik meeldib, ei tundu muudatused eriti meeldivat, sealhulgas saidil endal, kuid sellegipoolest näib rahapaja rahvahulk aru, et asjad vajavad kaasajastamist.

Harjumused on väga-väga keerulised asjad.

Ehkki muudatused pole drastilised, võivad Linux Mint 19.2-s võrreldes 19.1-ga asjad veidi erinevad välja näha.

Ăśks neist punktidest on ekraanil olevate elementide kontrastsus.

Viimases värskenduses sai praeguse süsteemistandardi “Mint-Y” teema varasemast palju kontrastsemat ja tundub, et arendajad pole tulemustega endiselt rahul.

Näete näiteid pooleliolevatest töödest sellel lehel.

Uus Linux Mint teema

Teine uudsus tuleb allikast.

NĂĽĂĽd, kui Linux Mint’i praeguses versioonis kasutatud Noto font asendatakse Ubuntu fondiga, saate seda seotud edusamme jälgida sellel GitHubi lehel, kus on mõned võrdlused.

Kaaluti ka OpenSansi fonte, mis kasutavad baas-OS-i, kuid lõpuks on Ubuntu fondid lõpuks kinni jäänud.

Seega pakend font-noto, font-noto-vihje ja font-noto-vihje eemaldatakse süsteemist, viimane põhjustab kroomi kerget lämbumist, nii et need kaks probleemi lahendatakse korraga.

Selles uues versioonis peaks ka emotikonide tugi paremini töötama.

Kas piparmündi värv võib muutuda?

Mõni aeg tagasi rääkisin meilisõnumiga Linux Mint’i projektijuhi Clement Lefebvre’iga asjadest, mida võiks Mintis parandada.

Mäletan, et soovitasin muuta rahapaja teema siniseks, saada vähem turustandardeid ja nii-öelda “värsket piparmünt”, kõrvaldamata loomulikult tõenäosust, et inimesed lähevad roheliseks.

Selleks ajaks, kui ta minuga selles küsimuses kokku leppis, näitas ta, et projekti värvi muutmine muudab tegelikult osa distro visuaalsest identiteedist, mis võib olla hea või halb, sõltuvalt sellest, kuidas seda tehakse.

See leht on GitHubis, Clem kommenteeris kĂĽsimust Linux Mint’i tooni kohta, kommenteeris juba mainitud kĂĽsimust “sinise” kohta, teatades, et praegune otsus keskendub rohkem liidese rohelise värvi vähendamisele.

Näitab võrdlust selle kohta, kuidas Linux Mint’i teema sunnib oma valgustusvärve palju rohkem kui muud teemad, näiteks:

Praegune Linux Mint värvipalett
Praegune Linux Mint värvipalett
Adwaita värvipalett
GNOME’i Adwaita teema värvipalett
Adapta värvipalett
Adapta teema värvipalett

Nagu näeme, sunnib Linux Mint (Mint-Y) teema lõpuks rohelist kohalolu kohtades, kus muud teemad seda ei tee, ja see on hea ainult siis, kui teile meeldib roheline ja te ei tea, et see paljudele meeldib, vähemalt mitte roheline rahapaja.

Seetõttu on idee muuta seda käitumist veidi korraga ja pakkuda kasutajale värvide reguleerimise võimalusi, nii et Mint ei kaota oma identiteeti ja saate teha kõik soovitud muudatused ja jätta Mint oma lemmikvärviga.

Lugupidamisega loodan, et see kohandub süsteemi erinevate värviteemadega.

Teema lõpetamiseks on meil ka teavet selle kohta, et Linux Mint toetab rakenduse tumedat režiimi veelgi.

Me ei tea siiani täpselt, kuidas see töötab, ma arvan, et peame ootama ja vaatama.

Kaneeli parandamine

Cinnamon Desktop on Linux Mint’i “õunasilm”.

Ehkki liidesel on mitu kaastöötajat, on Cinnamon projekt, mille sünnitas Linux Mint ja sai seal oma peamised täiustused.

Põhitähelepanu on suunatud “muffinile”, mis vaatamata “muffini” nimele on väga tõsine komponent.

Muffin on Kaneeli akende helilooja, täpselt nagu Mutter on GNOME’is.

Linuxi meeskonna eesmärk on muuta see sujuvamaks.

Ümberehitus on tehtud ja kood ja kõik fTere, dokumenteeritud GitHubis, muudatustel on palju potentsiaali, kuid need on väga aeganõudvad, eriti kuna see on süsteemi tundlik osa, kuid meeskonnaliikmete endi sõnul on WM-i (Window Manager) täiustused vaeva väärt.

VSYNC-i lubamise ja keelamise võimalus ei nõua enam Cinnamoni taaskäivitamist ja siin on meil veel uudiseid, näiteks lisades valiku kolme tüüpi VSYNC-i vahel, mis peaksid lõppema ära rebida kõigil juhtudel üks kord ja kõik (risti sõrmedega).

Lõpuks on meil kaneelis uus printeri käsitsemise aplett.

Uus katsehoidla

Erinevalt Ubuntust, mis toodab arendatavate süsteemide igapäevaseid ISO-sid (igapäevaseid ehitusi), on Linux Mint selles osas alati olnud piiratum.

Neile, kes soovivad projekti arenguga sammu pidada, on nĂĽĂĽd uus “Alpha” hoidla, mis võimaldab teil saada Cinnamoni ja teiste Linux Mint Desktopi rakenduste, nagu Nemo, ja “Mint tööriistad”, näiteks värskendushaldurid, draiverihaldurid jne, ebastabiilseid versioone. .

See hoidla on lihtne PPA, mille saate lisada Linux Mint’i stabiilsele versioonile ja muuta see ebastabiilseks (vaata, kui ilus!). Ăśtlematagi selge, et olete Ă„RGE TEE SEDAkui te ei tea täpselt, mida teete ja nii Ă„RA BE oma töömasinal.

Selle hoidla lisamiseks saate terminalis kasutada seda käsku:

sudo add-apt-repository ppa:linuxmint-daily-build-team/daily-builds 
sudo apt update
sudo apt full-upgrade 

Ootame järgmist peatükki, käivitamiseni on veel paar kuud aega ja palju võib juhtuda.

Mida arvate Linux Mint’i versioonist 19.2?

Järgmine!


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.