Linuxil on töölaual rohkem kui 2% kasutajatest

Mõned huvitavad andmed on avaldanud Net Marketshare veebisait, veebisait, mis on pühendatud Interneti-tehnoloogia statistika kuvamisele, vastavalt nende andmetele läbis Linux Desktop lihtsalt 2% kasutaja märgi.

See pole esimene kord, kui me siin blogis Linuxi numbritest räägime, kuid seekord on lähenemine veidi teistsugune. Veebisaidi “Net Market Share” andmetel läbib Linux Desktopil 2016. aasta esimesel poolel maailmas 2% arvutikasutajate määra, 90% esindab endiselt Windowsi ja ülejäänud jaotatakse Macide vahel, umbes 6% ja muude operatsioonisüsteemidega.

Loe ka: 7 imelikku kohta, kus Linux olemas.

Lõppude lõpuks on hea näha, kuidas need arvud kasvavad, isegi kui need on ebatäpsed. Olen alati öelnud, et ainus tõhus, kuid mitte sajaprotsendiline viis kontrollida töölaual olevate Linuxi jaotuste arvu on lõigata teavet Interneti-brauseritest Google’i, Apple’i, Mozilla ja Microsofti vahel, et saada hinnang, mis on tegelikkusele pisut lähemal.

Kui palju inimesi kasutab Linuxit?

Linux on maailma tuntuim tuum, mida on rakendatud mitut tüüpi tehnoloogias, isegi need, kes näevad seda postitust mitte-Linuxi operatsioonisüsteemist, kasutavad seda kaudselt, kuna meie ajaveeb on hostitud platvormil.

Töölauast rääkides on seda raske hinnata, tegelikult usun, et see pole suur protsent, aga usun, et sellest räägitakse veidi rohkem kui 2%.

Loe ka: 7 hämmastavat fakti Linuxi kohta.

Inimesed kasutavad Linuxit juba kõikjal, võime öelda, et see on meie tehnoloogias domineeriv süsteem ja töölaud on ainus punkt, kus Linuxi kernelil põhinevad süsteemid on vähemuses.

Kas teate, mis on huvitav? “2%” ĂĽtlemine tekitab tunde, et mõned inimesed seda kasutavad. Canonical avaldas mõni aeg tagasi mõned andmed, mis viitavad just sellele Ubuntu Desktopis on ĂĽle 25 miljoni inimese, ja siis käivitas uue postituse Internetis Insight selle sĂĽsteemi ja nad andsid välja isegi infograafiku, mis näitab, et umbes miljard kasutajat (jah, tähega “b”) kasutab Ubuntu kaudselt, läbi pakutavate teenuste.

Mida see 2% esindab?

Tundub, et rohkem inimesi kasutab Linuxi oma personaalarvutites, ehkki Windowsi ja Maci määr on kõrgem, väärib märkimist, et kasv toimus alles selle aasta esimesel poolel, viimati sama saidi järgi mõõdetuna oli Linuxil ainult 1, 2%.

Pidage meeles olulist detaili, netoturuosa jälgimist, see põhineb ainult 40 tuhandel saidil kogu maailmas, mis on väike väärtus, kahtlemata on see siiski mitme ettevõtte poolt läbi viidud uuring. Ettekujutuse andmiseks on Internetis (pinnal) tänapäeval hinnanguliselt umbes 1 miljard lehekülge, nii et sõltuvalt sellest, millised lehed on kataloogitud, muutuvad protsentuaalsed väärtused nii rohkem kui ka vähem.

Allikas