Lisateave puuteriba kohta: vana Microsofti projekt, Lenovo idee ja prooviversiooni käitamine Macis / iPadis

Ainult aeg näitab, kas see on vaieldav Puudutage riba Uus MacBook Pro on väärtuslik tööriist amatöör- ja professionaalsetele kasutajatele kogu maailmas või viiakse see lihtsalt kontseptsioonis olevate suurepäraste ideede ja ressursside loendisse, kuid praktikas kasutu ja aja jooksul unustatud.

Ehkki tulevik pole selles inimkonna tuleviku jaoks väga olulises kĂĽsimuses meie mõtetele tulnud, oleme siin selleks, et analĂĽĂĽsida Apple’i inspiratsiooni ja võimalikke viise, kuidas võluvardale kätte saada enne, kui uued arvutid poodidesse jõuavad – Palju enne Brasiilia poodidesse jõudmist.

Microsofti adaptiivne klaviatuuri prototĂĽĂĽp, mis on sarnane puuteribale

Esimene kĂĽsimus, mida siin täna arutatakse, on seotud Apple’i pikaajalise vaenlasega: Microsoft. Ilmselt on Redmondi hiiglane töötanud adaptiivse klaviatuuri kontseptsiooniga – umbes nagu puuteriba idee – vähemalt 15 aastat. Kes teatab Verge.

1999. aastal loodud idee on kĂĽll ambitsioonikam kui Apple Touch Bar, kuid selle kõige eesmärk on põhimõtteliselt sama. Siin on meil klaviatuuri ĂĽlaosas ekraan – väga nagu Apple’i lahendus, ehkki suurem -, mis kuvab sisu põhiekraanil toimuva põhjal. See sekundaarne ekraan laieneb aga ka klaviatuuriklahvidele, mis vastavalt aktiivsele programmile võivad kuvada ka konkreetseid klahve.

Microsofti kontseptsioon ei täitunud lihtsal põhjusel: selle väljatöötamisel ei valmistanud ettevõte arvuteid; nüüd, kui Surface eksisteerib kogu maailmas tehnikahuviliste üllatamiseks, keskendub onu Satya ettevõte puutetundliku ekraaniga masinatele, mis saavad hakkama ilma igasuguse klaviatuurilahenduseta.

Kuid sarnasused ideega, mille lõpuks Apple rakendas, on märkimisväärsed. Kas siin on vähe liigset inspiratsiooni?

Lenovo kõrvale visatud idee

Võib väita, et ei, kuid selle Lenovo prototĂĽĂĽbi osas on sarnasused kahtlemata veelgi hirmuäratavamad (ja … kahtlased?). Eelmine Thinkpad X1 Carbon versioon, mis esitati 2014. aasta alguses, teenis Windowsi maailmas põhimõtteliselt puuteriba versiooni ja ilma Touch ID-ta.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon prototĂĽĂĽp, millel on Touch Bariga sarnased funktsioonid

Rakendus on praktiliselt sama, peaaegu identse kujundusega ning idee muuta nuppe vastavalt põhiekraani kontekstile näib olevat ka Apple kaks aastat hiljem otse importinud.

Lenovo prototĂĽĂĽp ei näinud lõpuks midagi tänu klaviatuurile suunatud tarbijakriitikale (kuna Lenovol polnud piisavalt julgust ja ta nihutas klahve nagu “Esc” ja “Erase” ainult täiesti sobimatutesse kohtadesse, mitte neid ei tapnud) ja vastu ” kontseptsiooni vilets rakendamine ”- ilmselt pole inimesed 2014. aastal valmis selleks, et väike ekraan asendaks funktsioonipaneeli. Näeme, kas peaaegu kolm aastat hiljem see paradigma pĂĽsib.

Puutepaneeli testimine

Sõltumata sellest, kust Apple inspireeris puuteriba loomist, on tegelikult asi selles, et seda funktsiooni võtavad kindlasti kõik Maci maailma suurimad arendajad aeg-ajalt omaks. Kui loote rakendusi macOS-ile ja soovite enne selle saabumist maailma tutvuda ribaga – või kui olete selle vastu lihtsalt uudishimulik -, on see juba tänu GitHubi jagatud rakendustele võimalik.

SEE Puudutage valikut Demoriba Võimaldab kasutajatel avada puuteplaadi simuleeritud akna Maci enda ekraanil, vajutades funktsiooniklahvi, et akent juhtpaneeli või masinahiire abil juhtida. Kõige huvitavam variant on aga see, kui teil on kasutatav iPad: sellisel juhul ĂĽhendage tahvelarvuti lihtsalt USB kaudu Maci ja rakendus kuvab ekraani allservas puuteriba, mis võimaldab teil riba “täpselt” juhtida nagu uues MacBook Pro-s. .

Puudutusriba demorakenduse installimiseks peab teil olema Mac, kus töötab macOS Sierra 10.12.1 (ainult ehitada 16B2657, mis toetab puuteriba) ja lihtsalt tõmmake rakendus allalaadimiseks ZIP-failist, asetades selle rakenduste kausta. Kui soovite seda oma iPadis testida, peate avama faili TouchBar.xcodeproj, ĂĽhendage tahvelarvuti USB kaudu ja valige seade Xcode’is TouchBarClienti kõrval.

Ja las ideemootor algab!

[via Cult of Mac, 9to5Mac]