Lisboa mängude nädalal soovib Euroopa aidata noortel veebist sisseoste tehes teha turvalisemaid valikuid

Lisboa mängude nädalal on midagi enamat kui lihtsalt videomängud: seal on ka ruumi teada saada, millistel Euroopa kodanikel on õigused tarbijana. Selleks, et võimaldada noortel portugallastel teha veebiostude tegemisel turvalisemaid valikuid, osaleb Euroopa Liit algatusega YourEUright mänguĂĽritustel – teil on õigus.

Et tõsta üldsuse teadlikkust oma õigustest veebitarbijana, asutas algatus Lisboa mängude nädalal temaatilise põgenemistoa. Seal esitati noortele neli erinevat stsenaariumi koos juhistega veebipoodidega seotud probleemide lahendamiseks. Ruumi ametlikul avamisel osalesid Euroopa Komisjoni esindaja Portugalis Sofia Colares Alves ja kaubanduse, teeninduse ja tarbijakaitse riigisekretär João Torres.

Esimesel päeval müüdi ELi algatus läbi ja oodatust suurema liikmelisusega teatas Escape Roomi organisatsioon, et loodab vastu võtta umbes 120 osalejat päevas. SAPO TEK osaleb edukalt ühel seansil ja saadab 3. tsükli noortemeeskonda EL-is müüdavate toodete ohutusstandardite teemalisel seiklusel.

Klõpsake galeriil, et saada lisateavet oma parempoolse YourEUright Escape Roomi kohta.

Nelja hüpoteetilise stsenaariumi korral on võimalik leida olukordi, mis võivad mõjutada Euroopa veebitarbijaid: alates reisiostust, mis nõuab ühest hetkest teise ootamatut lisatasu, kuni pangavahetuseni, milles eelmine pangaüksus “unustab” ”. . Ausa reklaami, 14-päevase tagastamise probleem on esile tõstetud ka ELi algatuse väljatöötatud teemas.

Lisaks oma õiguste teadlikkuse tõstmisele on YourEUright-ruum märkinud ka seda, et kodanikud toetavad lisaks tarbijakaitseorganisatsioonidele ka Euroopa Komisjoni ja isegi Euroopa Kohut, nagu DECO PROTESTE õigusteadlane Ana Paula Rodrigues SAPO TEK-ile selgitas. Vastutav isik tuleb põgenemistuppa, et selgitada noortele, kuidas esitatud stsenaariumi lõpule viia.

Ana Paula Rodrigues sõnul hakkavad noored veebist ostma juba varasemas eas, mistõttu suureneb nende algatuste tähtsus, mis räägivad neile ohututest tavadest. “Meil on siin väga noori inimesi, paljudest koolidest, kuhu tulevad ka õpetajad, ja on väga huvitav pärast põgenemistoa” mänge “ja mänge kinnitada, et nad lahkusid siit, et teada saada peamised, mis neil on ja missioon. täidetakse, “ĂĽtles ta SAPO TEK-ile.