Lissabon, Oeiras, Porto ja Bragança on Portugali juhtivad nutilinnad

Lissabon, Oeiras, Porto ja Bragança on Portugali juhtivad nutilinnad

IDC ja Nova IMS konsultandid avalikustasid uuringu tulemused 2015. aasta Portugali nutikate linnade indeks Lissaboni, Oeirase, Porto ja Bragança juhtimisel arukate linnade üleriigiline edetabel, hõivates analüüsi tippkategooria.

Need neli linna paistavad silma poliitika, strateegiate ja projektide poolest, mille viivad läbi erinevad sidusrĂĽhmad seoses valitsuse, hoonete, liikuvuse, energia ja nutikate teenustega. Ăśhes avalduses avaldati, et “välja arvatud Porto, mis on keskmiselt, on nende linnade majanduslikud, demograafilised ja IKT kasutamise näitajad kaugelt ĂĽle keskmise”.

Järgmised kategooriad, võistlejad, hõlmavad Guimarães, Coimbra, Viana do Castelo, Barcelos, Cascais, Aveiro, Oliveira de Azeméis, Matosinhos, Leiria, Faro, Braga, Évora, Funchal, Valongo ja Loulé omavalitsusi. Ülejäänud 31 linna liigitatakse jälgijate kategooriasse ja peaaegu kõigil neist on keskmisest madalamad näitajad.

“See uuring kirjeldab praegust olukorda riigi territooriumil, samuti analĂĽĂĽsib peamisi komponente, mida linnad vajavad oma juhtimis- ja arengumudelite väljatöötamiseks, ning loob aluse targemaks ja jätkusuutlikumaks tulevikuks,” ĂĽtles IDC Portugali peadirektor Gabriel Coimbra. seisukoht.

Selle analüüsi eesmärk on Portugali linnade hindamine 47 indikaatori abil iseseisvalt, et luua võrdluspunkte rahvuslinnade edaspidiseks arenguks.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi