Lissabonis paigaldati peenete vanaautode numbrimärgi tuvastamine

Lissaboni linnavolikogu viis eelmisel aastal ellu kava, mis nägi ette erandid, mis takistavad vanade autode liiklemist mõnes linna piirkonnas, kuid vähestele sõidukitele määratakse trahv. Nüüd paigaldab kaamera automaatse numbrimärgi tuvastamise süsteemi, mis hõlbustab trahvide kohaldamist.

Selle uudise tõi täna välja TSF, mis näitab, et elektrooniline seiresüsteem kavatseb tagada selle keelu rakendamise, eriti seetõttu, et selle valdkonna eest vastutaval PSP-l puuduvad vahendid ja ta ei tea probleemi. Trahvid võivad olla kuni 25 eurot.

Vähendatud heitkoguste tsooni (ZER) kava jõustus 2011. aastal sõidukitele, mille registreerimiskuupäev oli enne 1992. aastat, ja eelmisel aastal laiendati seda ka autodele, mis on registreeritud enne 1996. aastat. Lissaboni linnavolikogu liikumisvolikogu edenes TSF-ile, mis 2013. aasta esimese kvartali lõpus oli liikluseeskiri muutub üha rangemaks ja et enne 2000. aastat registreeritud autod ei saa enam kesklinnas ringi liikuda, laiendades erandeid, mis olid varem piiratud sõidukitega enne 1996. aastat.

Volikogu liikmete sõnul on uued reeglid Euroopa Liidu nõue reostuse vältimiseks linnades.

Trahvid võivad olla umbes kakskümmend eurot ja mõnel juhul ulatub keeluala kesklinnast kaugemale ja ulatub mõnele ringteele, näiteks põhja-lõuna teljele.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi