contador gratis Saltar al contenido

Llia Gonzalez võitis mälestusmärgi oma 85. sünnipäeval Internet

Llia Gonzalez võitis mälestusmärgi oma 85. sünnipäeval Internet

Llia Gonzalez saab sel laupäeval (01) 85-aastaseks. Brasiilia antropoloogide ja aktivistide auks tähistab Google Doodle'i kodulehel just seda kuupäeva. Llia on tuntud kui üks mõjukamaid mustanahaliste kodanikuõigustega tegelasi XX sajandil ja feministliku liikumise võitluses ning tal on oma ajaloos ulatuslik elulugu. Kunstniku Olivia Madi tehtud Google'i saidi illustratsioon näitab valgete ja mustade inimestega rääkimist antropoloogidest, mis on tavapärane aukirjanduses.

Brasiilia väga mõjuka avaliku elu tegelasena on kunst saadaval ainult riigi kodulehel, nii mobiiltelefonides kui ka arvutites. Llia suri 11. juunil 1994, kui ta sai 59-aastasest kodust Rio de Janeiros südamerabanduse

LUGEGE: Noel Rosa võitis Google Doodle'i 109. aastapäeval

Lelia Gonzalez sai oma 85. sünnipäeval mälestusmärgi. Foto: Reproduo / GoogleLelia Gonzalez sai oma 85. sünnipäeval mälestusmärgi. Foto: Reproduo / Google

Lelia Gonzalez sai oma 85. sünnipäeval mälestusmärgi. Foto: Reproduo / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Belo Horizontes sündinud Llia on pärit tagasihoidlikust perest, raudteetöötaja tütrest ja põliselanikust majapidajast. Lõpetanud ajaloo ja filosoofia Guanabara Riiklikus Ülikoolis (EUG), töötas Gonzales riigikoolis õpetajana ja teenis magistrikraadi sotsiaalse kommunikatsiooni alal ning doktorikraadi poliitilises antropoloogias. Pärast õppimist pühendus see aktivist etnilise kuuluvuse ja soo uurimisele, andis tunnid Brasiilia kultuuris.

Tema silmapaistvate saavutuste hulka kuulusid Ühtse Musta Liikumise (MNU), N'Zinga Mustanahaliste Naiste Kollektiivi, Musta Teadusuuringute ja Kultuuri Instituudi (IPCN) ja Olodumi ühine sihtasutus. Tema pühendumus naiste õiguste tagamisele ajendas teda tegutsema aastatel 1985–1989 Rahvuslikus Naisõiguste Nõukogus (CNDM). Lelia nimetas end ka PT-ga seotud föderaalseks esindajaks ja järgmistel valimistel PDT osariigi esindajaks, kuid mõlemas jäi ta järglaseks, mitte valituks.

Llia Gonzales kirjutas lisaks kahe raamatu väljaandmisele mitmeid esseesid ja artikleid: populaarsed pidustused Brasiilias 1987. aastal ja Lugar de negro koos Carlos Hasenbalgiga 1982. aastal. Antroplogat on austatud Rio de Janeiro riigikoolide nimel. Janeiro, musta kultuuri keskmes Goinias, USP ühiskonnateaduste akadeemilises keskuses ja Aracaju kultuurikooperatiivis.

Lisaks aktivistide austavate nimedega kohtadele kasutas Maurcio Meirelles ühte Gonzalese esseist ja esitas draama Candances – tule rekonstrueerimine 2003. aastal. Viimane antroplogale makstud auhind tehti Bahia valitsuse poolt 2010. aastal, kus tema nimega Gonzales a auhinnad, mis juhivad feministlikku poliitikat naiste jaoks osariikide linnades.

Mis on parim Google Doodle? Arvamused TechTudo foorumis.

Google Doodlesi ajalugu

Google Doodlesi ajalugu