Loapi, Androidi jaoks mõeldud multifunktsionaalne viirus

Kaspersky avaldab Androidile uue viiruseavastuse, mis suudab palju ära teha ja on mõjutanud paljusid inimesi, eriti Kesk- ja Lõuna-Ameerika riikides.

Loapil on keeruline funktsioonide süsteem ja see levib lõpuks Androidi kasutajate seas selliste rakenduste reklaamide kaudu, mis teesklevad end viirusetõrje- ja pornograafiarakendustena.

Siiani ei ole Loapi katalüsaatorina tuvastatud ühtegi Google Play poe rakendust, mistõttu on kasutajal vaja saastunud rakendused Internetist alla laadida, Androidis tundmatute allikate installimine eemaldada ja seejärel installitud rakendustele õigused anda.

Pärast installimist küsib see nutitelefoni juhtimiseks administraatori õigusi. Loapi toimingute hulgast aktsepteerime invasiivset reklaami koos hüpikute ja muu sellisega, SMS-i juhtimist, tasuliste teenuste tellimist. SMS, nutitelefoni juhtimine, mida kasutatakse DDoS-rünnakute ja isegi Monero krüptoraha kaevandamiseks.

Loapi eemaldamine nutitelefonist võib tavakasutajatele olla veidi keeruline. Kui installite viirusetõrje, mis tuvastab Loapi ohu, võib see hakata kasutajale sõnumeid saatma, märkides, et viirusetõrjetarkvara on pahatahtlik ja tuleb eemaldada, eemaldatavate teadete arv on katkendlik, kuni kasutaja lõpeb. eemaldage turvatööriistad.

Kuigi viirusel pole võimalust krediitkaardiandmetele juurde pääseda, on tal siiski ebamugavad võimed, näiteks üle laadimine, mis võib seadme eluiga lühendada.

Kuidas Loapi vältida või eemaldada

Kui viirusetõrjele reageerimine pole piisav, on rakendus kasutajaõiguste eemaldamisel suletud, et vältida Loapi keelamist.

* Ausalt öeldes ei saa ma aru, kas see on vajalik on juba juur nutitelefonis, et viirus ise installida või kui Loapi saab nutitelefoni juurida. Esimesel juhul panustasin palju rohkem.

Vältige rakenduste allalaadimist ebausaldusväärsetest allikatest, sest kuigi Loapi on oma tegevuses tõhus, loodab Loapi selle installimiseks suuresti kasutajate toiminguid. Laadige rakendused alati alla otse Google Playst, kuigi Google’i pood pole täiuslik ja mõnikord jääb millestki puudu, on see juhuslikest allikatest allalaadimisel siiski turvalisem.

Pole selge, aga võib-olla üks Hard Reset tehaseseaded nutitelefonides peaks see ka Loapi lõpetama. Parima kaitsetaseme tagamiseks hoidke oma rakendusi ja operatsioonisüsteemi alati ajakohasena, eriti neid, millel on otsene Interneti-ühendus (näiteks brauserid).

Ärge unustage, parim viirusetõrje olete ikkagi sina.

Allikas