Loe kaasa: Google käivitas rakendused lastele lugemiseks ja hääletuvastuseks

Google on teatanud laiendatud juurdepääsust rakendusele Read Along – Androidi rakendusele, mis aitab lastel õppida lugema viis aastat ja vanemaid, pakkudes lugude lugemise ajal suulist ja visuaalset tagasisidet.

Read Along kasutab Google’i kõnetuvastustehnoloogiat lugemis- ja kirjutamisoskuse arendamiseks, mis on nĂĽĂĽd saadaval enam kui 180 riigis ja ĂĽheksas keeles, sealhulgas inglise, hispaania, portugali ja hindi keeles.

Rakenduses toetuvad lapsed oma lugemisoskuse iseseisvaks õppimiseks ja arendamiseks ka rakendusesisese lugemispartneri – Diya – abile.

Selles rakenduses kuvatakse kogu lõpetatud tegevustega ilmuvate lugude kogu maailmast ja mängudest.

„Kui laps valjusti ette loeb, kasutab Diya Google’i kõnesĂĽnteesi ja kõnekõne tehnoloogiat, et tuvastada, kas tal on raske või loeb lõiku edukalt, ning annab selle käigus positiivset ja julgustavat tagasisidet. Puudutage igal ajal lihtsalt Diyat, et saada abi sõna või fraasi ĂĽtlemisel, “selgitas Google.

„Lapsed saavad arenedes koguda tähti ja märke, mis motiveerivad neid edasi mängima ja lugema. Iga kogemus on isikupärastatud ja rakendus tunneb lugude tasemel jõudluse põhjal lugude ja mängude jaoks õige raskusastme.

Rakendusel Read Along pole reklaami ega otseseid oste. Selle rakenduse kasutamiseks pole vaja sisselogimist ja see töötab ka võrguühenduseta.

Vanemad saavad täiendavate lugude allalaadimiseks perioodiliselt WiFi-ühenduse luua.

Read Along on teenuses Google Play tasuta saadaval Android-seadmetele.