Logitech soovib “seigelda” videomängude otseĂĽlekannete maailmas ja osta Streamlabsi

Šveitsi seadmete ettevõte ostab voogedastajate Streamlabsi, mis on ühe enimkasutatava reaalajas video voogesitusrakenduse looja. Omandamise väärtus on 89 miljonit dollarit, kuid lubadusi on veel 29 miljonit, kui Streamlabsil õnnestub saavutada Logitechi pakutud kasvueesmärgid.

StreamlabsOBS põhineb avatud lähtekoodiga OBS tarkvarastruktuuril ja pakub reaalajas voogesituse jaoks mitmeid tööriistu. Nende hulgas on funktsioone, mis võimaldavad kasutajatel oma vaatajaskonnaga suhelda ja oma ülekandeid monetiseerida sellistel platvormidel nagu Twitch ja Mixer, samuti YouTube ja Facebook.

Otsevideote voogedastuse rakendust tootva ettevõtte andmetel on Streamlabs OBS-il üle 15 miljoni kasutaja. Streamlabs lisas ka, et 70% Twitchi voogedastajatest kasutab oma lahendust.

Streamlabsi tegevjuhi Ali Moizi ja Logitechi mängudivisjoni peadirektori ja asepresidendi Ujesh Desai jaoks tundub see ideaalne partnerlus, kuna mõlemal ettevõttel on videomängutööstuse vastu sama entusiasm. Nagu Desai ütles, on seadmeettevõtted pressiteates juba mõnda aega voogedastusrakenduste fännid.

Streamlabsi ost on lihtsalt Logitechi viimane panus videomängude valdkonnas. Veebilehe Venture Beat andmetel omandas Šveitsi ettevõte eelmisel aastal voogesitajate poolt laialt kasutatava mudeli USB Yeti mikrofonid tootva Blue Microphones.