See pole Skype'i süü.  Hinnasõda, mis otsustab Portugali telekommunikatsioonituru kokkuvarisemise

Lojaalsus ja lepingud: portugallased esitasid 2019. aastal ĂĽle 12 000 telekommunikatsioonikaebuse

Telekommunikatsioon on jätkuvalt sellesse tarbijakaitseliitu jõudnud kaebuste tipus, aga ka teiste tarbijasektori kaebuste edetabelis. DECO andmetel viimase 12 aasta jooksul on selle valdkonnaga seotud klienditeeninduskanalites kõige rohkem taotlusi, kasvades 2018. aastal umbes 35 tuhande kontaktini. Sel aastal on alates jaanuarist 30. aprilli seisuga olnud üle 12 tuhande.

Peamised põhjused, mis suunavad tarbijaid tarbijakaitseteenuseid kasutama, on põhimõtteliselt lojaalsus ja sellega seotud kulud, lepingumuudatuste läbipaistvuse puudumine ja teenuste kvaliteet, ütles ühing.

Täna, ülemaailmsel telekommunikatsiooni- ja infoühiskonna päeval, jätab DECO näpunäiteid parimate hindade valimiseks ja teenuste tellimisel kasutatava hoolduse jaoks, aidates tarbijatel selle teabe abil probleeme vältida.

Ühing soovitab, et kasutajad ei teeks eraldi analüüse mobiiltelefoni tariifide kohta, välja arvatud juhul, kui nad soovivad tellida ainult fikseeritud televisiooni- või Interneti-teenuseid ja neil on eraldi mobiiltelefoni tariifid.

Parima variandi valimiseks osutas DECO otsuses neljale sammule: hindade võrdlemine, hindamine, kas see säilitab eraldi püsi- ja mobiilsideteenuseid, kontrollimine, kui palju kaarte on vaja ja milline võrgu katvus.