Menutup aplikasi di iOS

Lõpetage nüüd * rakenduse käsitsi sulgemine iOS-is, te teete asja ainult hullemaks

On teatud viise, millest on raske lahti lasta, ja mõned mõisted, mida ei saa meie mõtetest lahutada. Kuid tänane näpunäide on väga lihtne ja teie, iPhone'i / iPadi kasutaja, peate proovima seda lisada.

Enne kui ma süveneksin küsimuse üksikasjadesse, laskem südamele: peatage * nüüd * käsitsi sulgege rakendus iOS-issest ainult sina teeb asja hullemaks. Seda tehes saate tulemusi vastupidiselt sellele, mida sa ette kujutad, mis vabastab teie seadme mälu (RAM) ja säästab akut.

Kui soovite toimuvast aru saada, lugege edasi.

Sulgege rakendus iOS-is

See teema pole kindlasti uus; selle tõstatas sel nädalal ajaveebist John Gruber Julge tulekera. Lühidalt, see "sõltuvus", millest paljud inimesed peavad loobuma, avades rakenduse akna selle sulgemiseks, on enamasti Apple'i enda süü.

IOS on väga uus opsüsteem, seega ka väga kaasaegne. Multitegumtöötluskeskkond ise ilmus 4. versioonis alles 2010. aastal ja on sellest ajast alates täiustatud. Kuid kõige olulisem on teada, et Apple on sellest kontseptsioonist alates püüdnud muuta seda väga, väga nutikaks ja optimeerituks.

Sel ajal vastates tarbijate e-kirjadele, Steve Jobs öeldakse:

Kasutage lihtsalt (iOS-i multitegumtöötlust) vastavalt kavandatule ja olete õnnelik. Rakendust pole vaja sulgeda.

Arutasime seda siin veebisaidil eelmise aasta märtsis, millal Craig Federighi Apple'i tarkvaraehituse vanem asepresident vastas teiste klientide e-kirjadele jõuliselt, öeldes sama: inimene ei saa iOS-is rakendust käsitsi sulgeda ja see ei aita aku tööaega.

Kui ütlen "Apple'i tõrge", pean silmas seda, kuidas iOS-i multitegumtöötlusliides töötab. Pärast operatsioonisüsteemi jõudmist on see palju muutunud, kuid nüüd esitleb see põhimõtteliselt (kui me topeltklõpsake nuppu Start) kõiki rakenduseaknaid "avatuna" sellises virnas, mida kerite määramata ajaks vasakule. Ja sellel pole piire, see tähendab, et kui avate kuu aega tagasi rakenduse ega "aknale viska", ilmub see rea lõppu ja näete ekraanipilti viimasest toimingust, mille tegite, kui olete seal seda kasutanud.

See põhjustab paljudele inimestele "ebamugavusi", väära mulje, et rakendus on olemas, töötab taustal, tarbib CPU-d, täidab RAM-i ja kulutab akut (isegi seetõttu, et kui me aknale puutume, naaseb see kiiresti tööle). Mitteuskuge

Apple'i tarkvarainsenerid on aastaid töötanud ja jätkavad tööd selle nimel, et muuta kogu see multitegumtöötlussüsteem kapoti all väga keerukaks / keerukaks, kuid kasutajate endi jaoks võimalikult lihtsaks. Kes vastutab kogu selle protsessori / RAM-i haldamise eest, on iOS ise, väga nutikalt ja see on Androidiga võrreldes ilmselt üks kõige eristavamaid tegureid.

Kuna "väike aken" on endiselt multitegumtöötluse virnas ja puudub igasugune visuaalne viide sellele, mis veel toimub ja mis mitte, eelistavad paljud inimesed kõik sulgeda, et "tunda end rahulikult", et miski ei avaneks asjatult. . Probleem on selles, et rakenduste nullist taasavamine "maksab palju" (!) Rohkem seadmeid kui lihtsalt multitegumtöötluse "mitte külmutamine". Mitte ainult, kuid see võtab kauem ka.

Apple selgitab seda selles tugiartiklis:

Viimati kasutatud rakendusel kuvatakse topeltklõpsuga nupul Avaleht. Rakendus ei avane, vaid on ooterežiimis, et aidata teil navigeerida ja mitut asja korraga teha. Kui te ei reageeri, sundige rakendus sulgema.

Ăślaltoodud tsitaadi viimane lause selgitab juba, miks see funktsioon eksisteerib. Jah, teatavatel aegadel tuleb taotlus sulgeda:

  • Kui see on tõesti lukus;
  • Kui seal on ressursse, on see lakanud töötamast;
  • Kui rakendus nõuab teie asukoha taustal jälgimist.

See viimane punkt, muide, on asi, millega Apple töötab iOS 11-l. Praegu see jätkub Asukohateenuste privaatsusseaded, Saate konfigureerida rakendusi rakenduste kaupa, millel on juurdepääs teie geograafilisele asukohale. Enamik pakub kahte võimalust: "Kunagi" või "Kui kasutate rakendust" (ideaalne). Teised pakuvad aga ainult "Mitte kunagi" või "Alati" (nagu näiteks Waze'i puhul).

See võib tarbida rohkem akusid. Õnneks peavad iOS 11-ga alustades kõik rakendused pakkuma suvandit "Rakenduse kasutamise ajal". Mitte ainult, vaid süsteem ilmub ülemisele sinisele ribale, kui antud rakendus kasutab taustasukohta.

Ka kogu selle keeruka süsteemi töötas välja Apple, mis paneb Androidi kasutajad karjuma rumalal põhjusel, et iOS-i multitegumtöötlus pole tõeline. See pole ainult reaalne, sest mitu aastat on kiirem kui "loll" multitegumtöötlus, mis jätab kõik tagaplaanile ja sunnib kasutajat jätkama kogu aktiivset protsessidehaldust oma seadmes. Pole üllatav, et 2-3 GB muutmäluga (või isegi vanemad mudelid, väiksema RAMiga) iPhone'id juhivad ja laadivad rakendused mälust paremini ja kiiremini kui uusima põlvkonna Android, millel on topelt või rohkem RAM-i.

Ma tean, sõbrad, see maaniast lahti laskmine pole kerge ülesanne. Platseeboefekt muudab selle veelgi raskemaks, sest paljud inimesed vannutavad, et pärast kõigi rakenduste käsitsi lahkumist muutub see süsteem kergemaks / kiiremaks.

Faktid selgusid, kinnitas iOS-i boss ise Apple'is. Kui soovite, et teie iPhone / iPad töötaks tõrgeteta ja soovite säästa võimalikult palju akut, siis unustage rakendus sulgeda; Võib-olla on teil olulisemaid asju, mille pärast muretseda. Ja saate sellegipoolest oma päevast paar väärtuslikku sekundit, mida saate täna kasutada nende väärtuslike näpunäidete jagamiseks sugulastele / sõpradele.