contador gratis Skip to content

LĂ”petage nĂŒĂŒd * rakenduse kĂ€sitsi sulgemine iOS-is, te teete asja ainult hullemaks

Menutup aplikasi di iOS

On teatud viise, millest on raske lahti lasta, ja mÔned mÔisted, mida ei saa meie mÔtetest lahutada. Kuid tÀnane nÀpunÀide on vÀga lihtne ja teie, iPhone'i / iPadi kasutaja, peate proovima seda lisada.

Enne kui ma sĂŒveneksin kĂŒsimuse ĂŒksikasjadesse, laskem sĂŒdamele: peatage * nĂŒĂŒd * kĂ€sitsi sulgege rakendus iOS-issest ainult sina teeb asja hullemaks. Seda tehes saate tulemusi vastupidiselt sellele, mida sa ette kujutad, mis vabastab teie seadme mĂ€lu (RAM) ja sÀÀstab akut.

Kui soovite toimuvast aru saada, lugege edasi.

Sulgege rakendus iOS-is

See teema pole kindlasti uus; selle tĂ”statas sel nĂ€dalal ajaveebist John Gruber Julge tulekera. LĂŒhidalt, see "sĂ”ltuvus", millest paljud inimesed peavad loobuma, avades rakenduse akna selle sulgemiseks, on enamasti Apple'i enda sĂŒĂŒ.

IOS on vĂ€ga uus opsĂŒsteem, seega ka vĂ€ga kaasaegne. Multitegumtöötluskeskkond ise ilmus 4. versioonis alles 2010. aastal ja on sellest ajast alates tĂ€iustatud. Kuid kĂ”ige olulisem on teada, et Apple on sellest kontseptsioonist alates pĂŒĂŒdnud muuta seda vĂ€ga, vĂ€ga nutikaks ja optimeerituks.

Sel ajal vastates tarbijate e-kirjadele, Steve Jobs öeldakse:

Kasutage lihtsalt (iOS-i multitegumtöötlust) vastavalt kavandatule ja olete Ônnelik. Rakendust pole vaja sulgeda.

Arutasime seda siin veebisaidil eelmise aasta mÀrtsis, millal Craig Federighi Apple'i tarkvaraehituse vanem asepresident vastas teiste klientide e-kirjadele jÔuliselt, öeldes sama: inimene ei saa iOS-is rakendust kÀsitsi sulgeda ja see ei aita aku tööaega.

Kui ĂŒtlen "Apple'i tĂ”rge", pean silmas seda, kuidas iOS-i multitegumtöötlusliides töötab. PĂ€rast operatsioonisĂŒsteemi jĂ”udmist on see palju muutunud, kuid nĂŒĂŒd esitleb see pĂ”himĂ”tteliselt (kui me topeltklĂ”psake nuppu Start) kĂ”iki rakenduseaknaid "avatuna" sellises virnas, mida kerite mÀÀramata ajaks vasakule. Ja sellel pole piire, see tĂ€hendab, et kui avate kuu aega tagasi rakenduse ega "aknale viska", ilmub see rea lĂ”ppu ja nĂ€ete ekraanipilti viimasest toimingust, mille tegite, kui olete seal seda kasutanud.

See pÔhjustab paljudele inimestele "ebamugavusi", vÀÀra mulje, et rakendus on olemas, töötab taustal, tarbib CPU-d, tÀidab RAM-i ja kulutab akut (isegi seetÔttu, et kui me aknale puutume, naaseb see kiiresti tööle). Mitteuskuge

Apple'i tarkvarainsenerid on aastaid töötanud ja jĂ€tkavad tööd selle nimel, et muuta kogu see multitegumtöötlussĂŒsteem kapoti all vĂ€ga keerukaks / keerukaks, kuid kasutajate endi jaoks vĂ”imalikult lihtsaks. Kes vastutab kogu selle protsessori / RAM-i haldamise eest, on iOS ise, vĂ€ga nutikalt ja see on Androidiga vĂ”rreldes ilmselt ĂŒks kĂ”ige eristavamaid tegureid.

Kuna "vĂ€ike aken" on endiselt multitegumtöötluse virnas ja puudub igasugune visuaalne viide sellele, mis veel toimub ja mis mitte, eelistavad paljud inimesed kĂ”ik sulgeda, et "tunda end rahulikult", et miski ei avaneks asjatult. . Probleem on selles, et rakenduste nullist taasavamine "maksab palju" (!) Rohkem seadmeid kui lihtsalt multitegumtöötluse "mitte kĂŒlmutamine". Mitte ainult, kuid see vĂ”tab kauem ka.

Apple selgitab seda selles tugiartiklis:

Viimati kasutatud rakendusel kuvatakse topeltklĂ”psuga nupul Avaleht. Rakendus ei avane, vaid on ootereĆŸiimis, et aidata teil navigeerida ja mitut asja korraga teha. Kui te ei reageeri, sundige rakendus sulgema.

Ülaltoodud tsitaadi viimane lause selgitab juba, miks see funktsioon eksisteerib. Jah, teatavatel aegadel tuleb taotlus sulgeda:

  • Kui see on tĂ”esti lukus;
  • Kui seal on ressursse, on see lakanud töötamast;
  • Kui rakendus nĂ”uab teie asukoha taustal jĂ€lgimist.

See viimane punkt, muide, on asi, millega Apple töötab iOS 11-l. Praegu see jÀtkub Asukohateenuste privaatsusseaded, Saate konfigureerida rakendusi rakenduste kaupa, millel on juurdepÀÀs teie geograafilisele asukohale. Enamik pakub kahte vÔimalust: "Kunagi" vÔi "Kui kasutate rakendust" (ideaalne). Teised pakuvad aga ainult "Mitte kunagi" vÔi "Alati" (nagu nÀiteks Waze'i puhul).

See vĂ”ib tarbida rohkem akusid. Õnneks peavad iOS 11-ga alustades kĂ”ik rakendused pakkuma suvandit "Rakenduse kasutamise ajal". Mitte ainult, vaid sĂŒsteem ilmub ĂŒlemisele sinisele ribale, kui antud rakendus kasutab taustasukohta.

Ka kogu selle keeruka sĂŒsteemi töötas vĂ€lja Apple, mis paneb Androidi kasutajad karjuma rumalal pĂ”hjusel, et iOS-i multitegumtöötlus pole tĂ”eline. See pole ainult reaalne, sest mitu aastat on kiirem kui "loll" multitegumtöötlus, mis jĂ€tab kĂ”ik tagaplaanile ja sunnib kasutajat jĂ€tkama kogu aktiivset protsessidehaldust oma seadmes. Pole ĂŒllatav, et 2-3 GB muutmĂ€luga (vĂ”i isegi vanemad mudelid, vĂ€iksema RAMiga) iPhone'id juhivad ja laadivad rakendused mĂ€lust paremini ja kiiremini kui uusima pĂ”lvkonna Android, millel on topelt vĂ”i rohkem RAM-i.

Ma tean, sĂ”brad, see maaniast lahti laskmine pole kerge ĂŒlesanne. Platseeboefekt muudab selle veelgi raskemaks, sest paljud inimesed vannutavad, et pĂ€rast kĂ”igi rakenduste kĂ€sitsi lahkumist muutub see sĂŒsteem kergemaks / kiiremaks.

Faktid selgusid, kinnitas iOS-i boss ise Apple'is. Kui soovite, et teie iPhone / iPad töötaks tÔrgeteta ja soovite sÀÀsta vÔimalikult palju akut, siis unustage rakendus sulgeda; VÔib-olla on teil olulisemaid asju, mille pÀrast muretseda. Ja saate sellegipoolest oma pÀevast paar vÀÀrtuslikku sekundit, mida saate tÀna kasutada nende vÀÀrtuslike nÀpunÀidete jagamiseks sugulastele / sÔpradele.