Lõppude lõpuks, miks nõuab Microsoft Surface Pro 3 võrdlemist MacBook Airiga?

Oleme siin veebisaidil välja toonud mõned reklaamid, mida Microsoft üritab kasutajatele näidata MacBooks Air kui tore on omada Surface Pro 3. Mul on palju kahtlusi, kas Microsofti antud strateegial on soovitud mõju, kuid hoolimata sellest jätkab ettevõte sellele panustamist. Päeva pall: veebisait keskendus täielikult MacBook Airilt Surface Pro 3-le üleminekule.

Surface Pro 3

See veebisait põhineb neljal sambal: 1. Sissejuhatus Windowsi; 2. Surface Pro 3 MacBooki kasutajatele; 3. Teisaldage oma sisu Surface Pro 3-le; ja 4. Surface Pro 3 kasutamine iPhone’i, iCloudi ja iTunesiga.

Kuid kĂĽsimus on järgmine: miks nõuab Microsoft Surface Pro 3 võrdlemist MacBook Airiga, mitte näiteks iPadiga? Tõsi on see, et kui ta seda teeks, oleks ta hinna tõttu juba alguses “kaotanud”. Kui Microsofti tooted maksavad 800–1850 dollarit, siis iPad Air 2 jääb vahemikku 500–830 dollarit.

Kuid me peame arvestama, et Surface Pro 3 teeb palju rohkem kui iPad, see on ju hübriid (tahvelarvuti ja sülearvuti segu). Kuna see on kaks ühes, on palju mõttekam seda võrrelda “robustsema / terviklikuma” tootega (märkmik) ja näidata, et see on ikkagi “parem”, kuna pakub ka tahvelarvuti eeliseid.

Seega on hindade võrdlus mõttekam. Kõige tavalisem MacBook Air maksab 900 dollarit, kalleim aga 1750 dollarit (100 dollarit odavam ja 100 dollarit rohkem kui Surface Pro 3).

Kuid selles loos on probleem ĂĽks: tarkvara. Microsoft lihtsalt unustas, et tavaliselt Apple’i sĂĽlearvutite omanik ei armasta mitte ainult ettevõtte ökosĂĽsteemi, vaid eelistab ka OS X-i kogemust. Kui keegi ostab MacBooki, on peamine põhjus OS X.

Microsoft saab isegi toetada Apple’i ökosĂĽsteemi tänu iTunesile ja iCloudi paneelile Windowsile (mõlemad on välja töötanud Apple). Nendega saavad kasutajad kasutada Apple’i pilveteenuseid ja neid sĂĽnkroonida iGadgets Surface Pro 3-le salvestatud teabega. Kuid jaotis “OS X” on lootusetu, midagi ei saa teha. Ja ilma selleta on suur osa iOS-i ja OS X-i integratsioonist kadunud.

Mulle ei meeldi strateegia ühendada kaks toodet üheks. Minu arvates selgub, et Surface Pro 3 pole hea tahvelarvuti ega hea sülearvuti. Ja see on selge, kui võrrelda seda iPadi ja MacBooks Airiga: ükskõik kellest kaob Microsofti toode mõlema tõttu kaotsi iProducts pakkuda paremat kogemust oma valdkonnas.


iPad Air 2

iPad Air 2

Hind: alates R $ 1871,10 (või kuni 24x alates R $ 98,73)Värv: kosmos hall, hõbe ja kuldVõime: 16 GB, 64 GB ja 128 GBKäivitatud: Oktoober 2014

Nupp - osta


MacBooks Air

Macbook Air

Hind: alates 4859,10 dollarist (või kuni 24x alates 256,41 dollarist)Mudel: 11 ja 13 tolliPraegune põlvkond: 2014. aasta alguses

Nupp - osta

[via MacRumors]