Los Angeles: kohalikud omavalitsused taotlevad juurdepääsu elektriliste tõukerataste kasutamisandmetele

Los Angeleses taotlesid kohalikud võimud juurdepääsu andmetele, mis on genereeritud elektrirollerite kasutamisel. Tegevjuht väidab, et oluline on neid andmeid uurida, et kujundada linnareaalsuse jaoks asjakohasem liikuvuspoliitika. Uber, kes on ĂĽks rakenduses sihitud ettevõtteid, usub, et selle juurde pääsemine võib viia kohalike ametivõimudeni “jälgimisskeemide” loomiseni, mida halvimal juhul saaks kasutada kodanike ja organisatsioonide ahistamiseks, kirjutas poliitik. .

Võimud väidavad, et nõudlus aitab neil mõista, kuidas tõukerattaid transpordivahendina kasutatakse; kuhu roller maha visati; ja kas motorolleritele on juurdepääs väiksema rahalise võimega kodanikele. Politsei ei kuulu nende üksuste rühma, kellel on neile andmetele juurdepääs, ja nende edastamine peab alati toimuma pärast mandaadi esitamist. Lisaks selgitatakse, et kasutaja isikliku profiiliga seotud andmeid pole vaja vaadata.

Seevastu rühm küberturvalisuse eksperte on avalikkusele teatanud, et antud motorolleri asukoht on piisav, et paljastada konkreetse inimese liikumine ja osa tema eratehingust, kuna tõukeratas ei pea olema paigutatud konkreetsele dokile; vastupidi, sõidukid transpordivad inimesi isegi nende koju või töökohta.

Ühiste elektrisõidukite, olgu need rollerid, jalgrattad, autod või mootorrattad, kasutamine kasvab kogu maailmas. Liikuvuse digiteerimine tähendab, et iga reisiga genereeritakse palju andmeid ja on võimalik, et linnavolikogud ja isegi riikide juhid näitavad üles huvi sellele teabele juurdepääsu saada.