Luba puudub: mõned rakendused jagavad kasutajaandmeid Facebookiga

Kui 2018. aastal sellega seotud poleemikat Facebook juhtides tähelepanu sellele, et sotsiaalvõrgustikud kavandavad platvormi kasutajaandmetega reaalselt, tõestasid nad sel aastal, et Mark Zuckerberg ei pinguta miljonite inimeste isikuandmeteni jõudmiseks – isegi mööda Apple’i olulistest toodete privaatsusseadustest.

Hiljuti ilmus artikkel Wall Street Journal paljastab teise meetodi, mille Facebook kasutas andmete saamiseks kasutajatelt, kes – uskumatult – isegi ei kasuta sotsiaalseid võrgustikke.

Aruandest selgub, et ettevõte kogub tervishoiurakendustest (iOS-i ja Android-i jaoks) andmeid ilma kasutaja nõusolekuta, kes omakorda ei tea, et neid andmeid loetakse ja / või jagatakse kolmandate isikutega.

Põhineb WSJ, enam kui 70 testitud rakendusest jagas Facebookiga salaja vähemalt 11 isiklikku teavet.

IOS-is saadab Azumio rakendus Instant Heart Rate (mida peetakse kõige populaarsemaks pulsirakenduseks American App Store’is) oma mõõtmistulemuste andmed Facebooki kohe, kui lugemine on tehtud.

Flo-i rakendus (millel on väidetavalt 25 miljonit aktiivset kasutajat) jagab Facebooki kasutajate menstruaaltsükli teavet lisaks nende teavitamisele, kui need naised tahavad rasestuda.

Peale kahe ĂĽlaltoodud rakenduse WSJ paljastas vaid 3 muu rakenduse nimed (leitud 11st).

Need on: Realtor.com (mis jagab kasutajate poolt kuvatud asukoha ja hinnakirju), BetterMe (mis teatab kasutaja kaalu ja pikkuse) ja Breethe rakendus (mis vabastab e-kirja, mida kasutaja rakendusse sisse logib, ja tehtud mõõtmiste nimed).

Vastake neile sĂĽĂĽdistustele WSJ, ĂĽtles Facebooki pressiesindaja, et osa aruandes avaldatud jagamistegevustest “näib rikkuvat privaatsusavaldust”, kui ettevõte palus arendajatel vältima saata finants-, tervise- või muud kategooriateavet ”.

Samuti teatas esindaja, et teavitas eelnimetatud rakenduste arendajaid lõpetama privaatseks peetava teabe saatmine.

Nõuame, et rakenduste arendajad selgitavad oma kasutajatega meiega jagatud teavet.

Rakenduste jagatud andmeid kasutatakse sageli Facebooki tööriistades, mis annavad kasutajate tegevuse kohta statistikat.

Facebook kasutab samu andmeid ka reklaamide ja turu-uuringute esitamiseks, kuid kui termin (teoreetiliselt) lubab neid kasutada muul viisil, nõuab ettevõte, et ta ei kasutaks neid muul eesmärgil.

Vahepeal väitis Apple, et tal on rakendust vaja “andmete teavitamiseks ja kasutaja nõusoleku saamiseks eelnevalt” andmete kogumiseks, selleks, et vältida volitamata juurdepääsu ja selle teabe kasutamist kolmandate osapoolte ettevõtetel.

Apple osutab, et uurib kiiresti kõiki rakendusi või teenuseid, mis võivad rikkuda App Store’i privaatsustingimusi, ning võtab vajaduse korral koheseid meetmeid.

See “andmesild” on ka USA poliitika mure ja mõned poliitikud tahavad rohkem vastuseid.

Neist New Yorgi kuberner Andrew Cuomo on määranud kaks riigiasutust (New Yorgi välisministeerium ja finantsteenuste osakond) uurima andmete jagamist Facebooki ja aruandes viidatud rakenduste vahel.

Ta kutsus sel juhul tegutsema ka föderaalse reguleeriva asutuse poolt.

Vaatame, millised on selle Facebooki ebaõnnestumise tagajärjed …

AppleInsideri kaudu