Lugeja artikkel: Apple’i toodetel on Brasiilias veel * aastane garantii

per Guilherme Fernandes

Apple pakub seda väga sageli ĂĽheaastane garantii teie toote jaoks. Kuid enamasti ilmnevad probleemid tootega selle perioodi lõpus ja tarbijaid, olles võtnud aega volitatud poodi või Apple’i volitatud teeninduskeskusesse minekuks, teavitatakse lõpuks, et on möödunud ĂĽks aasta, see tähendab, et toode ei kuulu enam garantii alla.

Selgus Tarbijakaitseseadustik Brasiilia seadused keelavad seda tüüpi ahistamise. Kui sattusin sellesse olukorda, olin sunnitud seda tegema Juriidiline jõud minu õiguste tagamiseks ja jagan siin oma kogemusi, et saaksite sellest teabest kasu saada, kui satute sarnasesse olukorda.

Probleem

2017. aasta juulis ostsin a Võidab juhtmevaba Solo3 kuid pärast peaaegu aastast kasutamist hakkasid naha kõrvatropid lahti tulema. Sel põhjusel otsisin augustis 2018 abi Brasiliast, kuid mulle öeldi, et tootel pole garantiid ja ma pean selle remondi eest maksma.

Et paremini mõista, miks Apple selles eksis, peame midagi muutma seaduslik garantii ja garantiileping.

Juriidilised garantiid ja lepingulised garantiid

Kui ostame mis tahes toote- või teenuslepingu, garanteerib seadus minimaalse garantiiaja, mida ei pea lepingus märkima ja mida ei saa lühendada. Seetõttu nimetatakse seda garantiid seaduslikuks garantiiks. Mitterikenduvate toodete ja teenuste puhul on seaduslik garantii 30 päeva; Kestvate teenuste ja toodete osas on seaduslik garantii 90 päeva.

Lisaks seaduslikele garantiidele on ettevõtetel võimalik pakkuda suuremaid garantiisid, mis ei tulene seadusest, vaid poolte vahel sõlmitud lepingutest. Seetõttu nimetatakse seda garantiid garantiileping.

Mida ĂĽtleb seadus

Tarbijate kaitsmiseks ütleb CDC artiklis 50, et lepinguline garantii on mis täiendavad üksteist lahe. Vähem tehniliste sõnadega on see sama, kui öelda, et garantiid suurendatakse, nii et pärast lepingu garantiiaega on tarbijal endiselt seaduslik garantiiaeg toote või teenuse parandamiseks.

CDC prognoos on selle ennustamiseks vältida seda, et tarbijatele kehtiks seaduslike garantiide kasutamise tähtaeg enne lepingu garantiiaega, mis piiraks tarbijate õigusi. Sellest hoolimata lisas Apple oma lepingusse klausli, mis ütles, et mitte mingil juhul ei tohiks lepingu garantiile lisanduda seaduslikke garantiisid, samuti lisati seaduslik garantiiaeg ühe aasta jooksul pärast garantiilepingu sõlmimist.

Seda klauslit peetakse siiski ebaõiglaseks ja sellel ei saa olla mõju, sest see on föderaalseaduse (CDC) sätetega vastuolus. Minu puhul lõppes 2017. aasta juulis kõrvaklappide ostmise tähtaeg toote remondi taotlemiseks alles 2018. aasta oktoobris, see tähendab kolm kuud pärast 2018. aasta juulis toimunud garantiilepingu lõppemist.

Tulemus

Nende argumentide põhjal esitasin Apple’i vastu kohtuasja, milles palusin kõrvaklappe parandada. Esimesel katsel võtsin vastu Apple’i kokkuleppe, et ta tagastab telefoni eest makstud raha, et saaksin valida uue ostmise või mitte, ja protsess sellega ka lõppes.

Kahjuks ei järgi ettevõtted CDC-d, sest nad teavad, et lõpuks jääb nende inimeste arv, kes oma õigusi maksma panevad, palju vähem kui nende inimeste arv, kes teadmatusest või isegi muudest raskustest neid igatsevad.

Kui läbite sellise olukorra, mitte ainult Apple’i toodete puhul, vaid ka teiste ettevõtete inimestega – seda on oluline rõhutada -, otsige professionaalsemat juhendamist ja vältige seda tĂĽĂĽpi kuritarvitamise ohvriks langemist.