Luís Suárezi hammustusest on saanud ulatuslik veebioht

Uruguaylane Luis Suárez on kruvis. Itaallane Giorgio Chiellini Brasiilias toimunud maailmakarika alagrupimängus mõlema meeskonna vastu. Lõpuks peatas ründaja FIFA, mis takistas tal järgmistel nädalatel mängimist ja treenimist.

Vaatamata Luis Suárezi korduvale vägivallale vastasmeeskondade mängijate vastu jätkasid paljud jalgpallifännid mängijate kaitsmist. Väljakul kuvatud kvaliteedi või tugevuse tõttu saavad Uruguay sportlased peaaegu sama palju toetust kui negatiivsed arvamused.

Häkkerite rühm otsustas seda rahutut olukorda ära kasutada ja rajas Facebooki lehe, kus kutsus Interneti-kasutajaid alla kirjutama petitsioonile Luis Suárezi toetuseks ja kes kutsus üles mängijate osalist dekriminaliseerimist.

Seejärel suunatakse kasutaja võltslehele, mida peetakse FIFA ametliku veebisaidi leheks. Seal kutsutakse neid petitsioonis osalemise kinnitamiseks sisestama mõned isikuandmed, näiteks oma mobiiltelefoni number ja e-posti aadress.

Nende andmetega saavad häkkerid seejärel liikuda plaani järgmisse etappi, mis hõlmab e-kirjade või SMS-sõnumite saatmist, kasutades ära andmepüüki.

Kaspersky Labs hoiatab isegi, et nii ĂĽksikasjalike andmete – isiku nimi ja isiklik kontakt – olemasolul on võimalik suunata rĂĽnnakuid ja konkreetsete ähvardustega.

Oht levib sotsiaalvõrgustike kaudu laialdaselt, kuid selle usaldusväärsust pole kunagi kahtluse alla seatud, kuna petitsioon ringleb ka mitmel spetsialiseeritud foorumil.

Kuigi andmepüük on üks levinumaid rünnaku vorme ja see muudab kasutajad erksamaks, püüavad küberkurjategijad alati leida uusi võimalusi internetikasutajate ärakasutamiseks.

Apple, EDP ja Facebook on näited viimasest Portugalis tuvastatud andmepüügilainest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi