Lunavara: teadke, mis see on ja kuidas end seda tĂĽĂĽpi pahavara eest kaitsta

Viimastel kuudel on teatud tüüpi pahavara kogunud meediakuulsust, lunavara. Ta tegutseb virtuaalse kaaperdajana, kes varastab teie andmeid ja nõuab lunaraha, õppides, kuidas ennast kaitsta.

lunavara

Viimastel kuudel omamoodi pahavara on meedias kuulsust kogunud, lunavara. Ta tegutseb omamoodi virtuaalse röövijana ja on osalenud eelmise aasta veidras episoodis ühes linnas São Paulo sisemuses.

Sel ajal sattusid küberkurjategijad sisemisse süsteemi Pratânia (SP). Süsteemile pääsemiseks on vaja parooli. Rünnaku eest vastutav grupp nõuab süsteemi parooli vabastamise eest 3000 dollari suurust lunaraha. Blokaadiga ei saa omavalitsuste ametnikud palka mõne päeva jooksul kätte saada.

Häkkerid saadavad lunaraha taotlevaid kirju (Foto: Reproduction / TEM TV)Häkkerid saadavad lunaraha taotlevaid kirju (Foto: Reproduction / TEM TV)

Teises samasuguses juhtumis, mis juhtus Ameerika Ühendriikide haiglas, sattus tema võrku imbunud kurjategijate sihtmärk lunavara. Töötajad ei pääsenud enam haiglasüsteemi juurde, mis oli süsteemi taastamiseks sunnitud maksma kurjategijatele umbes 17 000 dollarit.

SEE lunavara see on pahatahtlik tarkvara, mida küberkurjategijad kasutavad ohvrite andmete krüpteerimiseks, nad blokeerivad juurdepääsu teatud masina- või arvutifailidele ja nõuavad lunaraha, et pakkuda dekrüpteerimisvõtit, mis võimaldab andmetele juurdepääsu vabastada.

Maksed küsitakse tavaliselt virtuaalses valuutas, näiteks Bitcon, kuna see on jälgimatu valuuta. Seda tüüpi rünnakud on tõusuteel ja aeglustumise märke pole.

See moodus on küberkuritegevuse jaoks üsna soodne, kuna neil on raha väljapressimise kaudu lihtne saada. Ja ärge arvake, et nad ründavad ainult ettevõtteid ja valitsusasutusi, seda tüüpi rünnakute sihtmärgiks on ka tarbijad.

Aastal 2015 teatas FBI, et sai rĂĽnnakute vastu umbes 2500 individuaalset kaebust lunavara, mis ulatus ohvritele kahjutasuks ĂĽle 24 miljoni dollari.

CryptoLocker, ĂĽks kuulsamaid ramsowareidCryptoLocker, ĂĽks kuulsamaid ramsowareid

Üks levinumaid viise häkkerite nakatamiseks arvutitesse on rämpsposti teel. E-kirjad sisaldavad sageli viirustega manuseid, mis pärast allalaadimist võivad inimese arvuti krüptida ja blokeerida. Olukord on üsna murettekitav, kuid on teatud ettevaatusabinõusid, mida tarbijad saavad enda kaitsmiseks rakendada.

kuidas ennast kaitsta rĂĽnnak lunavara

OneDrive-GoogleDrive-DropBox

Esiteks on oluline regulaarselt hooldada varundage oma failid värskendatud välisel kettal, mis pole teie võrguga ühendatud, näiteks välisel kõvakettal või välkmäluseadmel või pilvevarundusteenuses, näiteks Dropbox, Google Drive, OneDrive või iCloud.

Kui olete rünnaku ohver, saate andmed varukoopia abil taastada. Samuti on oluline, et teil oleks hea viirusetõrje uute ohtude eest kaitsmiseks installitud ja ajakohastatud, Seda Hea soovitus on Microsoft Security Essentials, sest see on tasuta.

Keela süsteemi taastamine arvutis. Hoolimata sellest, et see on kasulik ressurss, lubab süsteemi taastamine pahatahtlikke faile pahavara on teie viirusetõrje juba arvutisse naasmiseks isoleeritud.

Hoolitse oma opsĂĽsteemi eest arvutid on alati ajakohased.

Võõrastelt saadetud e-kirjadega tuleb alati olla ettevaatlik. Ärge kunagi avage kahtlaseid e-kirju ja ärge klõpsake e-posti teel saadud linkidel ja manustel. Kui laadite alla kahtlase faili, lülitage oma wifi ja võrk kohe välja. Kui olete piisavalt kiire, võite enne failide krüptimist serveriga suhtlemist edasi lükata.

Ja lõpuks, kui olete ohver lunavara, vältige lunaraha maksmist. Andmine julgustab küberkurjategijaid jätkama keerukamate ja keerukamate vormide väljatöötamist lunavara, lisaks peame meeles pidama, et tegemist on kurjategijatega ja pole mingit garantiid, et nad tegelikult annavad teile võtme teie failide dekrüpteerimiseks ja teile veelgi kahju tekitamiseks.

Skaneerige oma arvutit viirusetõrjetarkvaraga, kui ainult teie andmed on blokeeritud. Selle ülesande täitmisel on abiks Microsofti turvalisuse põhiteave, Microsofti turvaskanner ja Trend Micro kodukasutajatele mõeldud lunavastane tööriist.