Lupicnio Rodrigues võitis 105. sünnipäeval Google Doodle'i | Internet

Lupicnio Rodrigues võitis 105. sünnipäeval Google Doodle'i | Internet

Laulja ja laulukirjutaja Lupicnio Rodrigues saab sel esmaspäeval 105-aastaseks (16). Sel põhjusel avaldab Doodle Google'i kodulehel austust kunstnikule samba-mängija illustratsiooniga, käes mikrofon, asendades otsingulogos tähe "oo". Lupicnio kõrval oli süda, mis murdus kaheks, viidates samba valu-küünarnukile, tema loodud stiilile ja sellele, mis teda tuntuks tegi. Nagu tavaliselt, viib sisu klõpsamine kasutaja lauljaga seotud otsingutulemite loendisse.

Google: viis otsingut, mida peaksite otsimootorites vältima

Laulja ja laulukirjutaja Lupicnio Rodrigues 105. sünnipäev Google Doodle'i fototeema: Reproduo / GoogleLaulja ja laulukirjutaja Lupicnio Rodrigues 105. sünnipäev Google Doodle'i fototeema: Reproduo / Google

Laulja ja laulukirjutaja Lupicnio Rodrigues 105. sünnipäev Google Doodle'i fototeema: Reproduo / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Lupicnio Rodrigues sündis sellel päeval 1914. aastal Porto Alegre linnas. Tema karjäär algas varem, 14-aastaselt, kui ta võitis konkursi ühe oma esimese kompositsiooni Carnavaliga. Tema looming sai samba-kano-stiili sünonüümiks, aeglaste rütmide ja melanhoolsete laulusõnadega armastuslugudest. Pärast seda, kui temalt küsiti inspiratsiooniallika kohta, ütles kunstnik, et see oli tema enda elu. Tema kuulsus teenis ta partnerluseks rahvusmuusika suurte nimedega, näiteks Elza Soares, Gilberto Gil ja Jamelo.

Üks Nervos de Ao suurepäraseid hitte, salvestatud Jamelo poolt ning kuulus ka Paulinho da Viola ja Gal Costa häältes. Ta koostas lisaks laulule Grmio ka klubid, kus temast fänn sai, ka laule "Nunca" ja "Estes moos". Praegu on laulud, mida ta Spotify vahendusel kõige rohkem kuulab, Madness, Punishment, Judiria, Homage ja Pr So Joo Decidir.

Sambista suri pealinnas Gachas 1974. aastal 59-aastaselt. 1994. aastal tähistas Rio Grande do Suli valitsus Lupicnio Rodrigues'i kultuuriaastat oma 80. aastapäeva auks. Sajandal aastal andis Porto Alegre linnavolikogu talle Cidado Emrito mälestuskraadi.

Mis on parim Google Doodle? Jäta oma arvamus TechTudo foorumisse.

Google Doodlesi ajalugu

Google Doodlesi ajalugu