M. Night Shyamalaniga liitub Rupert Grint; Apple sulges Kevin Duranti tootmistellimuse

Vähehaaval ilmuvad uued uudised „Apple Studios“ kohta ja selle väljaandmine, mis peaks järgmisel aastal (kõige usaldusväärsemate allikate järgi märtsis) kavandatud olema, on üha enam oodatud. Heidame pilgu kõige uuemale.

“Praalima”

Oleme siin juba kommenteerinud “Praalima”, Apple’i sari, mis keskendub teismelise korvpallitähe Kevin Duranti elule ja kogemustele. Kuid sel ajal oli tootmine veel projekteerimisetapis; nĂĽĂĽd, nagu teatas Variatsioon, Apple on oma esimeseks hooajaks rohelise tule andnud.

Nagu me ĂĽtlesime, on selle sarja kirjutanud, lavastanud ja produtseerinud Reggie Rock Bythewood (“Shot Shot”), mis mängib samuti rolli näitleja. Kujutage ette, televisioon, CBS Television Studios ja Thirty Five Ventures (Duranti enda ettevõte) liituvad Apple’iga programmitootja rollis, millel pole veel väljaandmise kuupäeva ega osalejaid.

Rupert Grint

Rupert GrintIgavene Ron Weasley Harry Potteri filmidest liitus ka ĂĽhe Apple’i originaallavastusega – täpsemalt M. Night Shyamalani (“Kuues meel”) ja Tony Basgallopi (“24 tundi”) välja töötatud psĂĽhholoogilise põnevusega.

Rupert Grint

As tähtaeg, Grintil on sarjas toetav roll, millel pole veel nime ega sĂĽĹľeed avaldatud – me teame ainult, et see keerleb esimese vanema ĂĽmber, kes palkas lapsehoidja vastsĂĽndinu hooldamiseks. Grint mängib sarjas peategelase venda; Lauren Ambrose (“Seitse peopesa”) ja Nell Tiger (“Troonide mäng”) on juba koosseisus.

Shyamalan on sarja tegevprodutsent ja juhib esimest osa; Basgallop kirjutab kogu esimese hooaja ja on ka tegevprodutsent. Nagu tavaliselt, pole meil veel väljalaske kuupäeva.

Paramount / Netflix

Lõpuks märkus, mis pole otseselt seotud Apple’iga, kuid mis võib sĂĽgavalt mõjutada maailma kinomaastikku (ja seega ka Apple’i plaane): Kõige tähtsam sõlmis lepingu ettevõttega Netflix tootma mitu filmi, mis vabastatakse otse platvormil Voogesitus – Apple’i ja A24 vahel sõlmitud lepinguga sarnane leping.

Võttes arvesse uudsust, see tähendab Hollywoodi reporter avaldas huvitava analüüsi, mis rääkis paradigma muutusest filmi- ja sarjaturul: kui Warner ja Disney sulgesid oma platvormid, olid teised suuremad stuudiod, näiteks Paramount või A24, avatud kolmandate osapoolte lahendustele, näidates, et nad hakkavad tunnustama turul (näiteks Apple ja Netflix). Ühel päeval ei pruugi seetõttu need stuudiod enam filmitootmise keskused olla ja neist saavad lihtsalt sisupakkujad.

Muidugi käib põhjalik arutelu kunsti väärtuse ja selle taga peituva kinokogemuse hääbumise ĂĽle – kuivõrd näiteks filmi nähakse jätkuvalt austustööna ja mitte lihtsalt järjekordse teenusena juhuslikult mängitava videofailina alates Voogesitus et teid (mitte) köögis kartuleid lõigates vaadataks. Fakt on see, et kõik muutub – ja jääb vaid oodata, millal need välja näevad.

9to5Maci, Cult of Maci, iPhone Hacksi kaudu