Maa päev 2020: Google lõi planeedi tähistamiseks Doodle’i

Maa päev 2020 on interaktiivne Doodle’i teema, mida esitletakse kolmapäeval Google’i kodulehel (22). See animatsioon tähistab looduskaitseliikumise 50. aastapäeva ja pakub juurdepääsu mängule, kus kasutaja peab lilli tolmeldavas töös mesilast kontrollima, olles teadlik loomade olulisest rollist ökosĂĽsteemi säilitamisel. Doodleid kuvatakse kogu maailmas ja neid saab mängida nii arvutis kui ka mobiilibrauseris.

LOE: Google Chrome: 12 nõuannet ja nippi, mis pole mobiilirakendusest teada

Mängus juhib kasutaja väikest mesilast kursoriga ja peab koguma viies liiki lilledes sisalduva õietolmu, et see jaotuks igasse tühja seemne sisse, istutades metsa uusi värvilisi lilli. Loomadega jalutades on võimalik näha huvitavaid fakte mesilaste tolmeldamistööde kohta. Mäng on piiramatu ja võimaldab kasutajatel mängida nii kaua kui nad tahavad.

Google’i loodud maapäeva 50. aastapäeva auks loodud doodle – Foto: Reproduction / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Doodle’i lõid disainer Gerben Steenks ning insenerid Jacob Howcroft ja Stephanie Gu, Google Doodlesi loomingulise meeskonna liikmed. Algatus tugineb ka New Yorgis asuva keskkonnaagentuuri The Honeybee Conservancy koostööle, mis tegeleb hariduse kaitsmise, kasutuselevõtu, teadusuuringute ja mesilaste kaitsega.

“Selle Doodle’i jaoks on kõige lõbusam väljakutse luua piirideta maailm. Mängijad saavad tolmeldamist jätkata igavesti, seega peame looma juhuslikult genereeritud keskkonna, kuid see näeb siiski loomulik välja. Meie koodi optimeerimine kogu selle sisu kaasamise tagamiseks on kindlasti väljakutse! Loodame, et inimesed mõistavad mesilaste tähtsust maa ja inimkonna jaoks, ”selgitas Google’i meeskonna esindaja.

Maapäeva interaktiivses Doodle’is peavad kasutajad uue lille tolmeldamiseks kontrollima mesilast – Foto: Reproduction / Google

Lisaks on Google’i sõnul mõned ettevõtte 2020. aasta maapäevaks valmistatud GIF-id täna saadaval Gboardi klaviatuuril, Tenori GIF-klaviatuuril ja sotsiaalsetes rakendustes. Selleks otsige rakendusest lihtsalt terminit „GoogleDoodles”.

Google Doodlesi ajalugu

Google Doodlesi ajalugu

Maa päeva tähistatakse kogu maailmas 22. aprillil ja selle eesmärk on panna inimesed teadvustama inimese tegevuse mõju loodusele ja keskkonna säilitamise tähtsust. Kuupäeva määras Ameerika senaator Gaylord Nelson 1970. aastal, kuid ÜRO (ARO) kuulutas selle ametlikult välja alles 2009. aastal. Mõnes riigis tähistatakse Maa päeva protestide ja keskkonnakaitse üritustega.