Määrus sunnib operaatoreid vähendama lõpetamistasusid kuni 80%

Oktoobris tõuseb fikseeritud lõpptasu väärtus, summa, mille operaator maksab teie võrgus algatatud kõne lõpetamiseks teise operaatori võrgus, 0,1091 sendini, dikteerib täna tuntud elektroonilise side reguleerijate otsus.

Väärtus tähendab 80% -list langust võrreldes praeguse hinnaga ja kuigi see ei avalda otsest mõju tarbijahindadele, loob see operaatoritele ruumi muuta lõpptarbijale kohaldatavaid hindu.

Anacomi hinnangute kohaselt saavad tarbijad ühe aasta jooksul kokku hoida 11 miljonit eurot, muutes maksimaalset väärtust, mida operaatorid saavad sidevahendite ühendamise tagamiseks üksteisele arveid esitada. Hinnangus võetakse arvesse vähendatud tariifide mõju riiklikele kõnedele fikseeritud numbrite ja mobiiltelefonilt fikseeritud numbrite vahel.

See seisakute määra uus vähendamine – varem on Anacom nõustunud sarnaste meetmetega – paneb Euroopa 2007. aasta otsuse kohapeale, mida riigid peavad aasta lõpuks täitma. Meede tagab hinnastandardi, välistab klientide jaoks põhjendamatud kulud ja muudab turu konkurentsivõimelisemaks.

Anacomi otsus välistab ka nende tariifide kohaldamise asĂĽmmeetria – meede, mis on kehtinud alates 2004. aastast ja mis tunnistab kaaluerinevust erinevate turuettevõtjate vahel. Kõik otsuses sisalduvad toimingud lisatakse juba enne lõplikku kinnitamist avaliku arutelu protsessi.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira