Mac-i vastu suunatud pahavara arv võib suureneda

Teatud veendumus on endiselt olemas Mac täiesti ohutu pahavara. Tegelikult peeti Apple’i arvutisĂĽsteemi mõnes mõttes “palju turvalisemaks” kui see oli Windows (kui neid tegelikult pole väga palju oht Macile), kuid see ei muuda esimest väidet kehtetuks – kuigi on siiski tõsi, et Apple’i platvormi jaoks pole viirust.

Mõistmaks, kuidas Mac on reageerinud ĂĽha suurenevatele ohtudele veebi “seadusteta maal” (kõige erinevamatest rĂĽnnakutest, näiteks pettus, nuhkvara, reklaamvarajne), see tähendab Malwarebytes Labs (homonĂĽĂĽmne viirusetõrjearendaja) viis 2019. aastal läbi uuringu, mis hõlmas rĂĽnnakute avastamise määra MacOS-i ja Windowsi seadmete vastu, esitades murettekitavad arvud: 25-st ohust, 6 Maci vastu.

Peamised ohud on reklaamvara Uuel kaardil (mis on tõug alates brauserilaienditest kuni veebisaidi sisu muutmiseni) ja perekonna pahatahtlik tarkvara PUP.PCVARK, mis pole midagi muud kui soovimatud “teenused”, mis on installitud põhirakendusest.

NewTabi laienduse tĂĽĂĽp

Ăśldiselt on oht Macile enam kui 16% kogu avastamisest. Ehkki see võib tunduda „väike“ (Windowsile ähvardavate ohtude arvu lähedal), tasub siiski märkida, et Maci kasutajaskond on ka arvutitest tunduvalt väiksem – ettevõtte sõnul 1/12 viimase suurusest. Seega, arvestades ainult Maci installitud baasi, muutub 16% ĂĽsna märkimisväärseks.

Muud Malwarebytes’i analĂĽĂĽsitud andmed viisid arutlusele esimesest väitest: Mac tuvastas 9.8 seadme ohud sel aastal, samas kui arvutikasutajad seda näevad 4.2 arvuti tuvastamine – vähem kui pool Maci märguannete arvust.

Ohutuvastuse määr Macis ja PC-s

Malwarebytes väidab, et ohtude avastamise määr võib Macis olla kõrge mitmete tegurite tõttu, sealhulgas asjaolu, et kasutajate arvates pole viirusetõrjet MacOS-ile vaja installida ja kui nad seda teevad, osutab tarkvara rünnakutele ja võimalikele nakkustele. Sama kehtib ka teatud personaalarvutite omanike kohta, kes usuvad, et Windows Defender (Microsofti originaalne opsüsteemi kaitsesüsteem) teeb kaitsmisel selle triki.

Malwarebytes Labs nõustub, et legend, et “Macid ei nakata viiruseid”[[sic]oli ammu maa peale kukkunud. NĂĽĂĽd on mure see, et loodavatele Mac-idele on ĂĽha rohkem ohte, kusjuures kräkkerid edestavad end selle turuosa osas ĂĽha enam. Seetõttu tasub meeles pidada: hoolt on vähe.

9to5Mac kaudu