Logo Apple Hackintosh

Mac OS X intelligentsus ja kasutamine arvutis

per Bruno Lopes

Pärast seda, kui Apple võttis oma arvutites kasutusele Inteli protsessorid, on kasutajate kogukond kokku kogunud eesmärgi installida Mac OS X-i opsüsteem tavapärastele personaalarvutitele. Seda eesmärki on aastaid saavutatud, kuid ülesanne pole kõige lihtsam.

Apple Hackintoshi logo

Viimastel kuudel on tehnoloogia saidil olnud kaks paljutõotavat lahendust selle ĂĽlesande lihtsustamiseks – EFI-X ja Psystar. Kuid tundub, et nende peamine eesmärk on eraldada Mac OS X-i väljavalitu oma rahast, mitte aga tema elu lihtsamaks teha. Ă•nneks on olemas tasuta lahendus, mis ei pruugi hästi töötada, kuid vähemalt see ei kaalu taskus.

EFI-X

EFI-X on väike seade, mis on ühendatud arvuti emaplaadi USB-porti ja mida tuleb kasutada koos ühilduva riistvara lühikese loendiga (näiteks Mac OS X installimine tavalisele personaalarvutile). Seejärel lülitage arvuti sisse, sisestage Apple OS DVD ja valige EFI-X ekraanil DVD alglaadimise suvand. Mõne minuti jooksul on teie Mac OS X arvutisse installitud.

EFi-X

Kas see on liiga hea, et olla tõsi? Jah. Igaüks, kes ostab EFI-X esimese versiooni, näeb, et iga püsivara muutumisega tekib uus probleem, kui teised on lahendatud. Rahulolematus jookseb ainult foorumites, saitidel Tom Riistvara avaldas EFI-X-i omaniku, keda nimetatakse "AsereBLN" -iks, aruande, kes oli seadme avanud ja leiduva leidnud.

Selle kasutaja sõnul pole EFI-X midagi muud kui välkmälu (nagu mälupulgal) ja kiip, mille ülesandeks on vaid nende failide arvutisse kopeerimise takistamine. Ja miks EFI-X üritab seda koopiat vältida? Proovin varjata tõsiasja, et ettevõte on kasutanud kogukonna loodud faile Hacks ja on GPL litsentsiga, kuid ei levita lähtekoodimuudatusi (midagi, mida litsents nõuab).

Lisaks väidab tootja (ASEM), et Snow Leopardi arvutisse installimiseks on vaja uut EFI-X versiooni (mis tähendab muuseas veel 300 dollarit, et sisestada iga müüdud seadme eest ettevõtte raha). Kuid see versioon on põhimõtteliselt sama originaalvarustus, ainult erineva tarkvaraga.

See lugu avaldati Tom Riistvara septembri alguses ja tänaseks on olukord väga vähe muutunud. ASEM-i foorum on endiselt blokeeritud kõigile, kes pole EFI-X-i ostnud, ja seda ei saa endiselt kasutada Snow Leopardi installimiseks arvutisse.

EFI mässulised

Psystar on MacMagazine'i lugenud inimeste poolt juba ammu teada, sest see on ettevõte, mis müüb arvuteid, kuhu on installitud Mac OS X, ja on keset Apple'i legaalset lahingut. Lahingus Taaveti ja Goliati vahel loodan tavaliselt Taaveti osavusele ja intelligentsusele, kuid Psystar ei näe väga keeruline David.

Psystar Rebel EFI

50 dollari eest ostate ettevõtte veebisaidilt ISO-faili ja põletades selle CD-le saate arvuti käivitada. CD-menüüst saate installida Mac OS X ja kasutate Mac OS X DVD-d nii, nagu oleksite selle installinud Apple'i arvutisse. Pärast süsteemi installimist sisestatakse draivi CD-d, et installida programme, mis filtreerivad automaatvärskendusi (mõnikord Apple'i värskendused kahjustavad ühilduvust Hacks) ja võimaldab teil arvuti käivitada ilma alglaadimis-CDta.

Taas on kuulujutud, et EFI mässulised kasutavad ka tarkvara, mis on GPL-i alusel litsentsiga tasuta saadaval, kinkides neile ainult ilusaid riideid. Igal juhul näib, et seda tüüpi programmid võivad kohtu ette tulla nii Apple'i kui ka tundmatute tarkvaraarendajate poolt.

Tasuta versioon

Nende jaoks, kes ei taha sõltuda ebakindlate futuuridega ettevõtetest, nagu ASEM ja Psystar, on endiselt palju valikuid. Chameleon ja Boot123 on tasuta ning leidub artikleid, mis näitavad, kuidas Snow Leopardit arvutisse installida. Mul on vaja osta õiged komponendid, 8 GB mälupulk (või rohkem) ja kannatlikkus (palju), et järgida tehnilisi juhiseid, mis on leitud kogu maailmas drovidest.

Kui olete selle teema vastu huvitatud, siis osalege kindlasti MacMagazine'i foorumil Hackintosh.