Mac OS X otsingumootor tekitab kasutajainfo paljastamist

Spotlighti otsingumootor sai uued “jõud” Apple Maci operatsioonisĂĽsteemi Mac OS X uusima versiooni saabumisega. Kuid otsingumootori suur maht võib kahjustada mõne kasutaja turvalisust ja privaatsust.

Kui kasutaja teeb Spotlightis otsingu, otsib süsteem e-kirju ka tööriistast Apple Mail. Kuid probleem on selles, et selle protsessi käigus laadib süsteem automaatselt HTML-elementidega lingitud pildid.

Nagu PC World selgitab, teeb Spotlighti süsteem eellaadimist isegi siis, kui suvand „välise sõnumi sisu laadimine” on keelatud.

See on oht eriti siis, kui arvutis otsitav teema on seotud mitme rämpspostiga või isegi kasutajaandmete varastamisele suunatud sõnumitega.

Paljud digitaalse turunduse agentuurid kasutavad “pixel locator” tehnikat – sĂĽsteemi, mis kogub teavet konkreetse kasutaja kohta iga kord, kui avatakse kommertsmeil. Ilmunud andmete hulgas olid nii IP-aadress, masina operatsioonisĂĽsteemi versioon kui ka mõned ĂĽksikasjad brauseri kohta.

Kuid mida ĂĽksikasjalikum teave on, seda paremini saab häkker inimese rĂĽnnakuks ette valmistuda – näiteks teades, et tal on brauseri kuupäevastatud versioon, saab ta suunata kasutajaid alla laadima uue versiooni, mis on täis pahavara.

On lihtne viis probleemi kõrvaldamiseks, kui keelate Spotlasti loa Apple Maili rakendusest sõnumite otsimiseks.

Siiani pole Apple Mac OS X otsingumootoris tuvastatud probleeme kommenteerinud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi