contadores estadisticas Saltar al contenido

Mac OS X Snow Leopard suudab HD-vead automaatselt tuvastada ja parandada

Edenemisriba Maci käivitamiselVõib-olla ei näe te Maci käivitamisel kunagi halli edenemisriba (nagu järgmisel pildil), kuid on hea teada, mida see tähendab. Teatud olukordades, kus teie arvuti ei käivitu õigesti, võisite tõrke tõttu olla sunnitud välja lülitama või süsteemi käivitusjärjestus on katkenud, kannatab teie kõvaketas peaaegu kindlasti loogilise tõrkena. Kuigi mõnel juhul on seda võimalik parandada, ei pruugi te seda teha, kui käivitate arvuti Mac OS X DVD-lt ja sunnite HD-d kettautiliidi abil parandama.

Selles olukorras, mida assimileerib probleem, et üks toimetajatest TUAW hiljuti möödas, kahjuks peate oma Maci vormindama ja oma andmed Time Machinei varukoopiast taastama või mitte. Siiski on siiski võimalus, et Mac OS X saab oma andmed parandada ja taaskäivitada – midagi, mida Apple saab automaatse protsessina rakendada. saabas Lumeleopard.

Siin tuleb hall ekraan sisse edenemisribaga: vastavalt hiljutisele Apple'i tugiartiklile, kui see ilmub teie Maci alglaadimisse, on märk sellest, et opsüsteem proovib ise diagnoosida, et kõvakettal olevad vead lahendada. (või selles sisalduvad andmed). Lühidalt öeldes on Snow Leopard võimeline ennast parandama, ilma et oleks vaja kasutajakäske või alglaadimiskettaid – see on üks asi, mis õigustab asjaolu, et sellel pole palju uusi funktsioone ja on endiselt teie sõber igapäevastes probleemides. -päev.

Seoses TUAW Mainisin joont ülal, ta lülitas arvuti mitu korda pärast viga, mille ta tegi ajal saabas Teie Mac ja arvate, et masin ei jäta halli ekraani, millel on lõpmatud pöörlevad rattad. Siis aga häiris teda ja enne millegi muu proovimist läks natuke kauem aega taaskäivitama: see muutub edenemisribaks, mis näitab, et Mac OS X alustab remondijärjestust. Kakskümmend minutit hiljem näitas masin liitu Nagu poleks midagi juhtunud.

See parandamisfunktsioon ei tundu Snow Leopardi jaoks uus olevat, sest Mac OS X-il on arhitektuur, mis on seda pikka aega isegi käsuridadest lubanud, nagu on selgitatud selles teises Apple'i artiklis. Probleem on selles, et enne Snow Leopardi peavad kasutajad alustama oma parandusi kas ketta utiliidi või isegi terminali kaudu käsuga fsck. Selle funktsiooniga integreerituna nüüd saabas masinast on tavakasutajate võimalus oma andmete taastamiseks keerukamaid protseduure teostada üsna vähe, ehkki minu arvates on sellest kasu kõigile.

Ah, erinevus: ekraan saabas hallide edenemisribadega võivad ilmuda ka muudel juhtudel, kuid täiesti erinevatel põhjustel. Üks neist on püsivara värskendus, mille Apple hiljuti välja andis.

. . .

Nagu Halex ütles: "Kui masina ülestõus on Mac OS Xi alus, siis kruvitakse inimesi." A, kui Windowsiga