Mac Pro jaoks mõeldud Core i7 heksatuumaline protsessor sobib ideaalselt professionaalseteks rakendusteks

Mac Pro jaoks mõeldud Core i7 heksatuumaline protsessor sobib ideaalselt professionaalseteks rakendusteks

Uue põlvkonna Macs Pro kandidaadiks nimetatud Core i7-980X protsessor käivitati hiljuti, pöörates väga suurt tähelepanu ülesannetele, mille rakendused on kohandatud paralleelseks töötlemiseks, nagu näitasid AnandTech. Arvestades, et paljud professionaalsed rakendused toetavad seda tehnoloogiat uusimas versioonis, saavad kasutajad kõige rohkem kasu uutest kiipidest, mis võivad mõnes olukorras olla vähem võimsad kui eelmised põlvkonnad.

Saidi läbi viidud testides annavad kõige positiivsemad tulemused 3D-modelleerimine, redigeerimine Photoshopis asuvate filtritega ja videokoodeerimine, mis võimaldab paralleelset töötlemist mitmel viisil ära kasutada. Võrreldes Core i7 protsessoritega neljatuumaline 3,33 GHz, uus Core i7-980X heksatuum võib olla kiirem kuni 70% erinevusega; Kuid mõnel juhul võib jõudlus olla madalam kui "konkurentidel", eriti kui ülesanne nõuab tegelikumat kiirust kui näiteks mängukiibid.

Tavakasutajatele, kes ostavad uue Core i7-980X, pole hind kahjuks seda väärt: kiip, mis sarnaneb AnandTech võib maksta kuni 1000 dollarit. Siiski on hea meeles pidada, et suurtel tootjatel on seda võimalik saada partiidena taskukohasema hinnaga, mis annab märkimisväärset kokkuhoidu sellistel puhkudel nagu Apple, mis sõltuvad endiselt Xeonist, et tuua Mac Pro paljude tuumade jaoks professionaalne jõudlus.

(elektronisĂĽsteemi kaudu)