Mac T2 kiip ei saa Linuxi vaikimisi installida

SEE T2 kiip, mis on täiendav iMac Pro ja Mini mac, MacBooks Pro ja Ă•hk Uusimaid turvaelemente on Apple igal võimalikul võimalusel laialdaselt reklaaminud ja kiitnud – mõned neist on siin kajastatud MacMagazine. Kõigil neil kaitsetel on aga ka puudusi.

Nagu see dokument teile teatab [PDF] üksikasjad T2 turvaelementide kohta (mida oleme selles postituses maininud), kasutajad, kes soovivad installida T2 jaotust Linux kuna kiibiga varustatud Mac-ide sekundaarsüsteemid näevad selleks palju vaeva, nagu ka need, kes peavad versiooni installima Windows enne kella 10.

Seda seetõttu, et T2 koos MacOS-i turvalise alglaadimise funktsiooniga ei toeta selle sĂĽsteemi käivitamiseks vajalikke sertifikaate – või teisisõnu, sĂĽsteem ei saa alglaadimisel tugineda operatsioonisĂĽsteemi aususele ja terviklikkusele. ja seetõttu blokeeritakse see enne selle aktiveerimist.

Täpsemalt: macOS toetab Microsofti Windows Production CA 2011 sertifikaate, mis on autentitud alglaadur Windows 10 – nii et see on Boot Campis täiesti toetatud. On veel ĂĽks sertifikaat, nimega Microsoft Corporation UEFI CA 2011, mis autentib alglaadur Windowsi vanemad versioonid ja muud sĂĽsteemid, näiteks Linux; see ĂĽks, Apple ei toeta macOS-i.

Kas see tähendab, et Maci T2 kiibile on võimatu installida muud süsteemi kui Windows 10? Ei, kuid selline protsess hõlmab konfiguratsiooni muutmist, mis võib teie masinale ohtu kujutada: peaksite täielikult keelama macOS-i turvalise alglaadimise funktsiooni, mis võib teie kasutatavas sekundaarsüsteemis avada ukse pahavarale.

MacOS-i turvalise alglaadimise keelamiseks peate masina taaskäivitama ja vajutama käivitamisel klahvi ,R, vabastades selle, kui ekraanile ilmub Apple’i logo. Klõpsake jaotises “Utiliidid” valikut “Boot Security Utility”. Valige oma administraatori konto, sisestage oma parool ja lõpuks väljal “Safe Boot” valige suvand “No Security”.

Aga muidugi omal vastutusel!

iDownloadBlogi kaudu