MacBooks Airi ja Pro omanikud kannatavad USB-tarvikute ĂĽhenduvusprobleemide all

Mitu omanikku MacBooks Air ja Pro (13-tolline), mis mõlemad toodi turule 2020. aastal, väidab, et neil on probleeme USB 2.0 lisaseadme ĂĽhenduvusega USB-C jaoturist – kuna see masin on varustatud ainult Thunderbolt 3 pordiga.

MacRummori foorumil, Redditis ja Apple’i enda tugikogukonnas tehtud kaebuse kohaselt lakkavad jaoturiga ĂĽhendatud USB-lisaseadmed juhuslikult töötamast.

Päeval juhuslikult (mõnikord kuni kaks või kolm korda päevas) lõpetavad Logitech G602 hiir ja Apple’i välimine klaviatuur täieliku reageerimise ja funktsionaalsuse taastab ainult taaskäivitamine.

Teine kasutaja väitis, et see juhtus mitut tüüpi USB-C jaoturiga, mis pani teda uskuma, et probleem pole lisaseadmetes. Samuti mõjutab see mitut sama jaoturiga ühendatud vidinat.

Juhuslikult kaotavad USB-C jaoturi kaudu Maciga ühendatud USB-seadmed ühenduse ja lõpetavad samaaegse töö. See juhtus kahe erineva jaoturiga (mõlemad kallid, millest üks oli Satechi, soovitati mõnes niit), seega kipun katkise jaoturi välistama.

Mul on jaoturiga ühendatud mõned asjad: HDMI välise monitori jaoks, USB-heliliides (toetab Mac) ja hiir. Probleemi ilmnemisel lakkasid hiire ja USB-liides töötamast, kuid HDMI-ühendus toimis sujuvalt ja iga kord.

Probleem tekib juhuslikult ja selle reprodutseerimiseks pole mingit võimalust. Tundub, et see juhtub sagedamini, kui korraga on ühendatud vähemalt kaks USB-seadet.

USB-lisaseadmete kasutamisel on olnud palju muid sarnaseid kaebusi ĂĽhenduvuse ja krahhi probleemide kohta, kuigi tundub, et pole selget standardit, millist seadet see mõjutab või millal probleem ilmneb – mistõttu on raske kindlaks teha, mis võis katkestuse põhjustada.

Redditi kasutajad leidsid, et reageerimata USB 2.0 seadmed jäid sĂĽsteemiteabes “lõputult” ĂĽhendatuks, isegi kui need olid jaoturist lahti ĂĽhendatud, samas kui USB 3.0 seadmed käitusid asjakohaselt. See suutis CalDigiti jaoturiga probleemi lahendada, kuid pole teada, kas see parandus töötab kõigi mõjutatud masinate puhul.

Paljud inimesed on probleemi lahendamiseks Apple’iga ĂĽhendust võtnud ja mõned kliendid vahetavad oma masinaid – kuid mõned kasutajad on teatanud, et Maci asendamise probleem pĂĽsib.

Kas olete sarnase probleemiga kokku puutunud või kogenud? Räägi meile!

MacRumorsi kaudu