Pertumbuhan Mac - September / 2009

Maci kasv kogu maailmas on peaaegu kaheksa korda suurem kui tööstuse keskmiselt

Mitte tänapäeval ei kasva Macide arvukus keskmisest arvutitööstusest enam, mis tõestab tema aeglast (kuid pidevat) turu vallutamist. Kuid 2009. aastal oli Apple vastu mõnede tööstusharu analüütikute ootustele, kes olid oodanud oma arvutite müügi langust, jõudes eelarveaasta lõpuks (septembrini), kasv võrreldes 2008. aastaga 16,4%.

Maci kasv - september / 2009

Võrreldes tööstuse keskmisega (2,3%) jõudis Mac selle aasta lõpuni kaheksa korda kiirema kasvuga. Needham & Co analüütiku Charlie Wolfi sõnul võib seda õigustada Apple'i mobiiliplatvormi kõrge populaarsuse tasemega, mis kuulsa "Securities" andmetel motiveerib inimesi pikka aega Maci ostma. Halos.

IDC viimaste andmete kohaselt on sektorid, kus Apple kasvab kõige sagedamini andmetöötluse valdkonnas, kodu- ja haridussektor. Huvitav on see, et nad on ainsad, kes registreerisid viimase eelarveveerandi kasvu.

Maci kasv - september / 2009

Kuigi arvutimüük kasvas rahuldavalt, märkis Wolf, et Maci müügitulu on kasvanud palju kiiremas tempos, mis on müüdud ühikute koguarvust enam kui kahekordne. Kogu maailmas kulutatakse Apple'i arvutitele 1 dollar iga 10 dollari kohta, samas kui USA-s tõuseb see arv 2 dollarini iga 10 dollari kohta.

Samuti usuvad analüütikud, et Apple ei loobunud netbooks, mis olid selle aasta jooksul üsna edukad, kuid nad suudavad panna selle kaotama keskendumise sellele, mida on alati hästi toodetud. Mac-liin on praegu üldsusele paremini juurdepääsetav kui kunagi varem ega oma enam märkimisväärset vaba ruumi madala või kõrge tasemega juurdepääsetavates pakkumistes.

(AppleInsideri kaudu)