contador gratis Saltar al contenido

Maci pahavaraoht kasvas kvartalis 60%

Maci pahavaraoht kasvas kvartalis 60%

Mac üldiselt palju paremini kaitstud virtuaalsed ohud arvuti asemel on mõistlik, et üldiselt see reaalsust ei muuda. See ei tähenda muidugi, et Apple’i arvutid oleksid vabad pahavara jms – hiljutine Malwarebytesi uuring kinnitab seda märkimisväärses koguses.

Ettevõtte andmetel – oma kvartaliohuaruannetes süsteemidele ja arvutitele – on Apple’i pahavara koguarv kasvanud 60% 2018. aasta viimasest kvartalist kuni 2019. aasta esimese perioodini. Veelgi hirmutavam oli reklaamvara (kasutajate masinates reklaamide esitamiseks mõeldud pahavara) kasv: 201% aasta lõpust kuni selle aasta alguseni.

Malwarebytes küsitles ka iga platvormi kõige olulisemaid ohte. Maci maailmas tõusis PCVARK nime all tuntud pahavara esimest korda edetabeli etteotsa – tõmmates vastavalt teise ja kolmanda koha, eelmised MacKeeperi ja MacBoosteri “meistrid”.

Samuti väärib märkimist spetsiifiliste rünnakute kasv macOS-i vastu: küpsised kasutab järjest enam avatud lähtekoodi stsenaarium ja ära kasutada tagauks; samuti suureneb pahatahtlike mõjurite kasutamine krüptoraha kaevandamiseks ja digitaalsete rahakottide sissetung Bitcoini või Eetriumi varastamiseks.

Isegi selle kasvu korral jäävad Maci kasutajatele soovitused samaks: kasutage lihtsalt mõistlikke kasutus- ja navigeerimismustreid, klõpsamata kahtlastel linkidel ega laadige alla faile allikatest, mida te ei usalda. Järgides neid lihtsaid näpunäiteid ja jättes oma Maci turvaelemendid sisse lülitatud, ei tohiks teil probleeme olla.

AppleInsideri kaudu