Macis saab kasutada viit alternatiivset brauserit Safari jaoks

Macis saab kasutada viit alternatiivset brauserit Safari jaoks

Kui teil on Mac, võtke see kaasa Safari koos – see on standard Apple. Ettevõtte brauser on väga kiire, austab teie privaatsust ja töötab suurepäraselt koos Safariga teie iPhone'is või iPadis, kasutades iCloudi sĂĽnkroonimisfunktsiooni. Kuid see pole ainus brauser, millele peaksite tähelepanu pöörama.

Erinevalt iOS-ist ja iPadOS-ist on Apple piisavalt tolerantne, et laadida alla muude tootjate brauserid macOS-is. Mac-brauserid saavad veebilehtede loomiseks ja vaikesuvanditeks määratlemiseks kasutada oma tehnoloogiat. IPhone'is või iPadis ei saa nad neid asju teha.

Safariga liitumisel pole midagi halba, kuid sõltuvalt teie konkreetsetest vajadustest ei pruugi see olla parim brauser. Mõned teenused, näiteks YouTube TV, ei tööta Safaris. Ja mõned funktsioonid, näiteks 4K video YouTube'i tugi, ei tööta brauseriga. Seetõttu proovivad looduslikud liikumised kasutada muid alternatiive. Siin on viis Maci brauserit, mida tasub proovida.

Google Chrome

Maailma populaarseim brauser on Google Chrome kiire ja pakub mitme edasijõudnud laienduse kaudu palju paindlikkust. Kui veebibrauserite jaoks on olemas "standard", siis Chrome.

Plusspoolelt saate võimsa ja paindliku brauseri, mida oma populaarsuse tõttu võib toetada mis tahes rakendus või veebiteenus, mida soovite kasutada. Kui kasutate Maci muudel kui Apple'i platvormidel, näiteks Android või Windows, saate sünkroonida järjehoidjaid ja ajalugu oma Google'i kontoga.

Chrome on saadaval ka iPhone'i ja iPadi jaoks, kuigi nagu kõik selle platvormi brauserid, kasutab see ka Apple'i Webkiti renderdusmootorit. Kuid saate seda kasutada sünkroonitud järjehoidjate kasutamiseks ja tihedaks integreerimiseks selliste teenustega nagu otsing või Google Translate.

Kahjumite korral pole Chrome keskendunud liiga palju privaatsusele. Google soovib teie andmeid koguda ja kasutada neid paremate teenuste loomiseks ja reklaamide isikupärastamiseks. Kui soovite rohkem privaatsust, peate installima veebis skriptide ja jälgimise blokeerivad laiendused. Chrome naeruvääristatakse sageli selle pärast, et see on funktsioonide osas pisut keeruline ja MacBookis aku kestvuse osas ebatõhus.

Firefox

Firefox on ĂĽks vanimaid brausereid ja oma välimusest alates on käivitatud kiire värskendus, keskendudes uue kiiruse ja töökindluse suurendamisele. Viimane värskendus on pikendanud Mac'i sĂĽlearvutite (tavaliselt muude brauserite kui Safari jaoks haige koht) aku kasutusiga. Firefox on väga mures ka privaatsuse pärast – sellel on suurepärane sisemine indekseerimisvõti ja parooli sĂĽnkroonimine sõltub lokaalselt krĂĽptitud failidest.

Firefoxil on ka suur laienduste kollektsioon, ehkki sama palju kui Chrome'is. Neil on vähem pistmist "teie brauseri enda operatsioonisüsteemiks muutmisega" ja täpsemalt sellega, kuidas oma veebikogemust isikupärastada.

Firefoxil on iOS-i versioon, mis töötab hästi, kui soovite sünkroonida salvestatud järjehoidjaid ja sisselogimisteavet. Ilmselt ei saa see kasutada töölauaklientide kasutatavat Gecko renderdusmootorit (tulenevalt Apple'i reeglitest), kuid see on hea mobiilne kogemus, mis toetab Dark Mode'i ja pakub kogu jälgimise ja privaatsuse ennetamist töölauaversioonist.

Ooper

Veel üks vana brauser, mis saab endiselt regulaarselt värskendusi, on Opera aastate jooksul kogenud palju muutusi. Ehkki ta töötab oma veebi renderdusmootoriga (nimega Presto), teeb ta ülemineku kroomimootorile ega vaata kunagi tagasi.

Opera suurim nõue on tasuta integreeritud VPN, ehkki mitte kõik ei pruugi seda vajada. Andmepiiranguid pole, kuid jõudlus võib olla väga erinev. Ehkki see võib vähendada teie haavatavust avalike WiFi-võrkude pealtkuulajate ees, pole see alati suurepärane vahend näiteks teiste riikide Netflixi valikute jälgimiseks.

See pole Opera ainus trikk. See suudab kuvada veebisaitide videoid, sellel on sisseehitatud reklaamiblokeerija ja seal on integreeritud sõnumiklient, mis saab ühenduse luua Facebook Messengeri, VKontakte ja WhatsAppiga. Samuti on hea aku säästmise funktsioon, mis vähendab vahelehtede aktiivsust taustal ja peatab mõned pistikprogrammid ja animatsioonid.

Operil on lugupeetav laienduste loend, kuid kuna see põhineb Chromiumil, töötavad ka paljud Chrome'i laiendused väga hästi. Kui soovite sünkroonida järjehoidjaid ja vahekaarte oma iPhone'i või iPadiga, on märge Opera Touch, sest nagu kõik iOS-i brauserid, kasutab see Apple'i WebKiti renderdusmootorit. Sellel on vaikimisi reklaamide blokeerija, nagu töölauaversioonil, kuid see ei sisalda tasuta VPN-i.

Serv

Pärast aastaid oma rada jälitanud Microsoft muutis oma Edge'i brauseri kroommootoriks ja liitus avatud koodikonkursiga. Nende sammude kõrval on ka Mac-i versioon.

Hea küll, unikaalseid funktsioone pole palju, kuid mitte kõik ei vaja seda. Üks Edge'i parimatest omadustest on ennetamise jälgimine, millel on kolm konfiguratsiooni: põhiline, tasakaalustatud ja range. Hea on näha lähenemist, mis pole veel kõik või mitte midagi. Veebilehtede "kogumise" funktsioon on võib-olla kõige eksklusiivsem ja hõlbustab veebisisu kasutamist Microsoft Office'i dokumentides.

Uus Edge töötab enamiku Chrome'i laienditega – suur samm vana Edge'i brauseri valimisest. Ja seal on iOS-i versioone, mis võivad sĂĽnkroonida teie salvestatud järjehoidjaid ja paroole, kuid brauseri ajalugu ja avatud vahelehed sĂĽnkroonivad endiselt seadmeid. Selle brauseri versioon ilmub eeldatavasti 2020. aasta lõpuks.

Edge'il pole midagi halba, kuid selle kasutamiseks on vähe põhjust, kui te ei tööta regulaarselt Windowsi arvutis ja peate kasutama spetsiaalseid tööriistu. Midagi Chrome'i või Firefoxi sarnast võiks enamiku kasutajate jaoks parem valik olla.

Julge

Julgege huvitav eksperiment brauseritehnoloogias. Chromiumi baasil ja näeb tegelikult välja nagu Chrome kui enamus brauserid. Kui olete Google'i brauseriga tuttav, tundke end Brave'i suhtes mugavalt ja saate kasutada peaaegu kõiki Chrome'i laiendusi.

Kuid Brave keskendub peamiselt privaatsusele ja turvalisusele. Sellel on palju sisemist reklaamide ja indekseerijate blokeerimist. See kiirendab paljude lehtede laadimist, kuid võib mõnikord veebisaiti kahjustada. Vajadusel on veebisaitide varjestus lihtne keelata.

Julgege näidata reklaami ennast teatiste hüpikmenüüna, kus saate valuuta nimega BAT (põhitähelepanu tunnus, tasuta tõlkes). Samuti saate seda madalama hinnaga lihtsalt veebi sirvides. Seda märki kasutatakse osalevate saitide eest tasumiseks, kuid teie kui kasutaja saate selle reaalse rahaga lunastada või anda saidi või sisuloojale näpunäiteid.

See on uus idee, kuid kogu Brave Rewards programmi registreerumine on pisut tĂĽĂĽtu ning veelgi tĂĽĂĽtum on oma konto linkida kolmanda osapoole Upholdi teenusega, et muuta BAT tegelikult sularahaks. Ăśhelgi veebisaidil ega loojal, kes ei registreeru samal viisil, pole mingit kasu revolutsioonist osa saamiseks.

Brave'il on iOS-i rakendus, mis on täis privaatsusfunktsioone (HTTPS kõikjal, skriptide ja jälgijate blokeerimine, hüpikakende blokeerimine jne). Ja seal on järjehoidjate sünkroonimisfunktsioon, mis ei nõua isegi konto loomist ja sisselogimist. Kahjuks toetab see valik ainult järjehoidjaid ega ava teie vahekaarte, ajalugu, paroole, automaatse täitmise ega parima võimaliku tehnika tulusid.

Isegi kui te BAT-ist ei hooli, näete, et Brave on väga kiire brauser, mis tähtsustab privaatsust ja turvalisust. See vajab lihtsalt tugevamat sünkroonimissüsteemi.