MacOS Catalina Beta soovitab Macil võita “Pro Mode”

Apple’il on juba mõnda aega olnud professionaalseks kasutamiseks mõeldud riistvara (näiteks MacBook Pro, Mac Pro, iMac Pro, iPhone Pro ja iPad Pro), kuid ettevõte rakendab harva tarkvara funktsioone ainult oma opsĂĽsteemile. “Pro”.

MacOS Catalina uusima beetaversiooni (10.15.3) kood sisaldab siiski viiteid oletustele “Pro reĹľiim”, mida kasutaja saab aktiveerida ja deaktiveerida, teavitab 9 kuni 5 Mac.

Väljaande andmetel saab selles režiimis rakendus töötada kiiremini, kuid see kulutab rohkem akut ja mootori müra võib suureneda (fännide töö tõttu).

Kuna need koodid on otseselt seotud macOS-i energiahaldussüsteemiga, on võimalik, et Apple kavandab kasutajatele viisi ajutiselt (vastavalt nende vajadustele) masina jõudlusele, eirates mõningaid energiasäästupiiranguid, midagi sellist Windowsi toitehalduse funktsioonidega.

Kood

Ka uudiste kohaselt teeb see reĹľiim koostööd reĹľiimiga “Mitte segada”, sĂĽsteem lĂĽlitab aja automaatselt välja.

Sellest hoolimata näitab see kood, et “Pro Mode” töötab (ĂĽllatuslikult) ainult 16-tolline MacBook Pro, mis käivitati eelmise aasta novembris – MacRumors sai teavet, et ka uus Mac Pro peaks võitma sama võimaluse.

Muidugi oleme alles selle spekulatsiooni alguses, seega on tõenäoline, et uurime üksikasjalikumalt macOS-i võimalikke uusi funktsioone, kui versioon 10.15.3 avaldatakse kõigile kasutajatele.