Magustoite pole enam! Google otsustas mõnda uut Androidi kontseptsiooni muuta

Iga uue Androidi versiooniga proovib kasutaja arvata järgmise nime vastavalt kuulsa eseme nimele. Magustoit on neil pikkadel aastatel alati olemas olnud ja mõned neist on Brasiilia ühiskonnas hästi tuntud, näiteks KitKati šokolaad.

Murdes kĂĽmneaastase väljalasketsĂĽkli, nimetades oma Androidi versiooni magustoidu järgi, otsustas Google loobuda oma mobiilsĂĽsteemi tuvastamise viisist. Milline ĂĽllatus valves olnud fännidele pärast seda, kui kõik uued tähed olid „Q“ ja nimed olid kaalutud. Ma pole kunagi osanud väikest rohelise roboti versiooni õigesti saada, mul on ainult lõbus täht “L” (Lollipop, hetk, kui Android visuaalselt silma hakkab).

Ilma kommideta on kõik lihtsam. Android saab ainult numbri, mis näitab versiooni. Seega kannab uus versioon nüüd nime Android 10. See traditsioonidest loobumine ei piirdu sellega, kuidas oma süsteemile helistada, värskendatakse disaini kontseptsiooni.

Androidi kaubamärk sai uue fondistiili, kuna logo ise on värvi ja kuju veidi muutnud. Androidi maailmabrändide direktori Aude Gandoni sõnul oli see kaubamärk “moodsam”. Uue rohelise ja Androidi maskoti näo lähivaate abil võivad muutused mõnele tunduda peened, kuid need, kes tunnevad brändi vastu kõige suuremat huvi, võivad siiski harjuda.

android-q-10-google-mobile-nutitelefon-disain-logo-brand-identiteet-brand

Enne kui paljud kurtsid kommi nime muutmise vaid numbriks, oli selles mingi loogika. Kuna tegemist on kogu maailmas leviva ettevõttega, ei tuvasta mõned keeled kogu maailmas järjestusi koodnime järgi. Pange tähele, et tähtedel ei ole alati eristatavaid hääldusi ja need järgivad tähestikulist järjekorda, milles nimed valiti. Google teatab ise, et on aastate jooksul kuulnud tagasisidet ja selle uue sammu eesmärk on lihtsustada asju ja vältida seda probleemi.

Lühidalt öeldes on iga väljalaske ümber mängimine ja salapära lõbus ning tekitab uue versiooni nime pärast ärevust. Teiselt poolt tõi see lõpuks välja mõned negatiivsed aspektid, tuvastades oma versioonid mitmes riigis.

Selle “brändiuuenduse” saamise nimel nimetatakse Android nĂĽĂĽd Android 10, Android 11 ja nii edasi.

Vaadake videot „Järgmine Androidi evolutsioon“, esitades selle visuaalse muutuse viisil, millest ainult Google teab (?️?️?️).

Kas teile meeldib uudsus või eelistate eelmist kontseptsiooni?

Allikad: Google, The Verge, FossBytes.


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.